Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

V Nymburce bude chytré parkování s mobilní aplikací

V Nymburce bude chytré parkování s mobilní aplikací

Chytré parkování neboli placení parkovného prostřednictvím mobilní aplikace. Řidiči budou moci snadno a pohodlně platit za parkovné přímo z mobilního telefonu, bez nutnosti hledat parkovací automat.

Ilustrační foto
19. července 2017 - 12:30

Systém chytrého parkování by měl v Nymburce začít platit od září letošního roku. Placení parkovného prostřednictvím parkovacích automatů samozřejmě zůstane.

„Nový způsob placení parkování je určeny pro všechny, kdo využívají podobné mobilní aplikace a znají je z jiných měst. Přes tuto aplikaci je možné také parkovat a platit např. v Kutné Hoře, Kolíně a Poděbradech. Vše bude spuštěno počátkem září v ruku v ruce s novým parkovacím  systémem v historickém centru města,“ informoval starosta PhDr. Pavel Fojtík.

Rada města podpořila chytré parkování v Nymburce prostřednictvím mobilní platební aplikace smart4city, tj. aplikace umožňující placení parkovného v systému tzv. chytrého pouličního parkování. Řidiči ji budou moci od září využít jako jednu z možností plateb za užití parkovacího místa.  

Do svého chytrého telefonu (smartphonu) s operačním systémem iOS nebo Android může každý bezplatně elektronicky stáhnout aplikaci a následně pohodlně, rychle a bezhotovostně prostřednictvím elektronického bankovnictví zaplatit za parkovné ve městě. Aplikace uživateli umožnění zobrazení informací o parkování ve městě, jeho historii plateb a prodlužování parkovací doby bez nutnosti vracení se k vozidlu či parkovacímu automatu a informace.


Systém městu umožní zejména shromažďovat dopravní informace pro zlepšení parkování v Nymburce, zefektivnění využití současných parkovacích míst ve městě, včetně lepšího dohledu nad platební kázní parkujících.

Veškeré informace vč. návodu budou zveřejněny na webových stránkách města. Stredoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)