Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Zabezpečte své chaty a chalupy, doporučují strážníci

Zabezpečte své chaty a chalupy, doporučují strážníci

Kontrolám chatových a zahrádkářských oblastí v okrajových částech města se hradecká městská policie věnuje celoročně. V zimních měsících jsou však tyto kontroly mnohem častější.

Kontroly chat
7. listopadu 2018 - 08:00

Opuštěné objekty bývají lákadlem pro zloděje i osoby bez domova. Strážníci kontrolují, zda nedošlo k poškození okenic, petlic či zámků, nebo zda objekt nebyl viditelně narušen. Do těchto částí města pravidelně docházejí i strážníci - okrskáři, kteří díky místní znalosti mají téměř dokonalý přehled, jak o obyvatelích, tak i o jednotlivých objektech. Cílem této preventivní činnosti je v maximální možné míře omezit riziko vykrádání rekreačních chat a chalup.


Strážníci doporučují:
  • Cenné věci (elektroniku, jízdní kola, nářadí) po sezoně odvézt.
  • Předměty, které by mohly lákat zloděje, uložit tak, aby nebyly viditelné oknem či dveřmi.
  • Prověřit funkčnost petlic, zamykacích systémů, okenic, mříží apod.
  • Pečlivě uzamknout všechny dveře nemovitosti a zavřít okna, případě je zajistit okenicemi, elektronickým či jiným zabezpečovacím systémem.
  • Nezapomenout uklidit předměty, které by mohly zlodějům usnadnit práci, např. žebříky, sekyry či páčidla.  
  • Zajistěte si pravidelnou kontrolu objektu, nejméně jednou za měsíc, raději však častěji (doporučujeme     domluvit se se sousedy a prostřídat se v kontrolách).
  • Pokud se v sousedství pohybuje neznámá nebo podezřelá osoba, neváhejte kontaktovat linku 156 nebo 158. Hlídky prověří, zda se nejedná o zloděje či „nechtěného“ návštěvníka chat.

Královehradeckénovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.


(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mphk)