Svátek má: Emanuel

Sport

Velikost textu:

Nejúspěšnější sportovkyní Ústecka je boxerka Fabiana Bytyqi

Nejúspěšnější sportovkyní Ústecka je boxerka Fabiana Bytyqi

V pondělí 19. února se v ústeckém Národním domě uskutečnilo vyhlášení ankety regionálního kola Nejúspěšnějšího sportovce roku 2017 za město Ústí nad Labem. Zvítězila boxerka Fabiana Bytyqi.

Boxerka Fabiana Bytyqi
22. února 2018 - 07:00

Vítězka se automaticky nominovala do krajského finále, které se koná 26. března v ústeckém divadle. Slavnostního večera se zúčastnil také Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči.

Vlajkonoška loňské letní dětské olympiády za Ústecký kraj porazila druhého v pořadí plavce Petra Bartůňka. Talentovaná boxerka si odnesla ocenění pro nejlepšího sportovce Ústecka za loňský rok naprosto po právu. Získala titul mistryně Evropy WBO, na podzim potřetí obhájila titul juniorské mistryně světa WBC a v prosinci ještě do sbírky přidala titul WBC Silver World Champion.

Kamenný most v Děčíně zdobí sousoší M.J.Brokofa
 
Celkové pořadí: 1. Fabiana Bytyqi (box), 2. Petr Bartůněk (plavání), 3. Dominik Nechyba (karate), 4. Ladislav Pecka (basketbal), 5. Tereza Kudláčková (aerobik), 6. Jaroslav Roubík (hokej), 7. Mikuláš Krbec (florbal), 8. Tomáš Šálek (box), 9. Lukáš Soukup (hokejbal), 10. David Kotrč (box).

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)