www.prvnizpravy.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.sanep.sk | www.epravo.cz
Pozítří
21/6 °C

Zítra
25/13 °C

Dnes
24/12 °C

   úterý 22.05.2012 09:40  |  Svátek: Emil
Mobilní verze | Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Jižní Čechy  Jižní Morava  Karlovarsko  Královéhradecko  Liberecko  Severní Morava  Olomoucko  Pardubicko  Plzeňsko  Praha  Střední Čechy  Ústecko  Vysočina  Zlínsko 
Domácí
Velikost textu:
Auta jsou v Česku nyní o statisíce levnější
Levněji než v Německu lze pořídit i Škodu Yetti.

Auta jsou v Česku nyní o statisíce levnější

Automobilky bojují o český trh a jsou ochotné podbízet se cenou. Stejné auto s totožnou výbavou stojí u nás i o stovky tisíc méně než v Německu. 
23.únor 2012 - 07:00
Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Například Citroën C5 je v Česku o 260 tisíc korun levnější než v Německu, velké rozdíly jsou i v ceně škodovek, které byly celou řadu let v tuzemsku dražší než v zahraničí. Třeba u vozu Škoda Yetti je rozdíl sto tisíc. Historicky nízké ceny přilákaly jak obchodníky, tak soukromé zájemce. Ještě před několika lety to bylo naopak a čeští prodejci se bránili podnikatelům, kteří do Česka z Německa dováželi levnější vozy a obcházeli tak drahé české dealery, napsal deník.

Cílem automobilek je získat na českém trhu co největší podíl. Kolik aut se v Česku nyní prodá, ovlivní to, kolik budou značkové servisy v budoucnu opravovat. Hraje se i o to, že nyní přilákaní zákazníci mohou zůstat značce věrní. Český trh se stále vytváří, zatímco v Německu už je významná část zákazníků ve svých preferencích stálá, uzavřel deník.

(bk, mfx, foto: Škoda Auto)


SANEP sklidil úspěch na konferenci v New Yorku

Unikátní výzkumné metody společnosti SANEP dobývají svět. Po Londýně a Mnichově přišel na řadu New York.

Soud s výtvarníkem Romanem Týcem

Obvodní soud pro Prahu 1 v úterý začne projednávat kauzu výtvarníka Romana Týce. Za napadení veřejného činitele mu hrozí až čtyři roky vězení.

Pardubice: O výcviku pilotů se bude jednat

Představitelé ČR podepsali v USA memorandum o tom, že Česko bude v rámci NATO zodpovědné za výcvik pilotů.

Kanada: Zatýkání protestujících proti školnému

Při demonstracích proti zvyšování školného na univerzitách zatkla kanadská policie v Montrealu 305 lidí, deset osob se při střetech zranilo.

Jak je to s populací tetřeva hlušce na Šumavě

Jak je to skutečně s populací tetřeva na Šumavě? Podle studie, kterou si nechala zpracovat Správa parku Šumava, zde prý populace tetřeva hlušce roste.
Nejnovější
Nejčtenější
Horoskopy

Střelec

23.11. - 21.12.
Dnešní den věnujete rodině, kterou jste v uplynulém pracovním týdnu lehce zanedbávali. Dnes se proto snažte svým blízkým vše vynahradit a uspořádejte společnou akci. Ať už si zahrajete společenskou hru či vyrazíte za zábavou ven, budete se mít fajn.
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 19.59  Kč
1 € EUR 25.06  Kč
1 £ GBP 31.00  Kč
1 CHF CHF 20.87  Kč
100 руб RUB 63.21  Kč
Akcie:
NWR
103.5
AAA
18.9
CETV
129.1
ČEZ
726
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
366
FORTUNA
95.7
KITD
73.8
KOMERČNÍ BANKA
3271
NWR
272
ORCO
62.8
PEGAS NONWOVENS
424.1
PHILIP MORRIS ČR
11550
TELEFÓNICA C.R.
374.9
UNIPETROL
170
VIG
707
Titulní strana  |  Stalo se  |  Domácí  |  Vláda a parlament  |  Byznys  |  Zahraničí  |  Evropská unie  |  Regiony  |  Legislativa  |  Sport  |  Koktejl
© 2008-2012 prvnizpravy.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu redakce je zakázáno.
Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.