www.prvnizpravy.cz | www.klinikazdravi.cz | www.best4man.cz | www.sanep.cz | www.epravo.cz
Pozítří
22/15 °C

Zítra
27/16 °C

Dnes
/13 °C

   neděle 01.08.2010 03:08  |  Svátek: Oskar
Zaregistrujte se | Kontakty | RSS | Rozšířené vyhledávání
Vláda

Velikost textu:

Hřebčín v Kladrubech vynaložil milion zbytečně

Ministerstvo zemědělství provedlo v prvních dvou měsících letošního roku veřejnosprávní kontrolu v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. 
10. března 2010 - 09:35
Jejím cílem bylo prověřit hospodaření hřebčína v roce 2009 a zejména připravenost hřebčína na přechod z formy státního podniku do formy státní příspěvkové organizace. Kontrola odhalila nedostatky jak v hospodaření hřebčína, tak ve vedení účetnictví a majetkové evidence. Současné vedení hřebčína musí uskutečnit nápravu zjištěných chyb.

„Při převodu kladrubského hřebčína ze státního podniku na příspěvkovou organizaci je nutné začít tak zvaně u čistého stolu a k tomuto účelu vedla veřejně slíbená ministerská kontrola hřebčína,“ sdělil ministr Šebesta a dodal: „Důsledná náprava zjištěných pochybení je jedinou možnou variantou zajišťující kvalitní budoucí chod našeho hřebčína.“

Mezi zjištěná pochybení patří například náklady ve výši více jak jeden milion korun, spojené s přípravou tzv. Hipocentra Slatiňany, které hřebčín uhradil v letech 2007 až 2009. Tyto náklady byly kontrolou klasifikovány de facto jako marně vynaložené. Záměrem minulého vedení bylo převedení části nemovitého i movitého majetku odštěpného závodu ve Slatiňanech a hotovosti získané prodejem části majetku hřebčína (zejména bytového fondu) do hipocentra, které mělo být založeno ve formě akciové společnosti. Tyto aktivity byly zastaveny v závěru loňského roku, kdy ministr zemědělství jmenoval novým ředitelem hřebčína Jana Höcka. Kontrola rovněž odhalila, že došlo v polovině loňského roku v hřebčíně nekoncepčně a bez dostatečné přípravy ke změně software pro vedení účetnictví a majetkové evidence. Důsledky tohoto kroku se projevily ex post právě nyní ve fázi přechodu hřebčína z formy státního podniku do formy státní příspěvkové organizace.

Současnému vedení bylo kontrolou návazně na učiněná zjištění uloženo na dvě desítky nápravných opatření, jejichž realizaci je potřebné zajistit ještě před změnou formy hřebčína. Mezi klíčová nápravná opatření patří zavedení řádné evidence majetku a předmětů umělecké povahy, provedení oprav v účetnictví hřebčína, provedení mimořádné inventarizace majetku a závazků a vypracování vnitřních předpisů pro vedení účetnictví, evidenci a oceňování majetku včetně metod oceňování koní. Skupina kontrolujících se proto do hřebčína v závěru tohoto měsíce vrátí, aby realizaci uložených opatření na místě ověřila.

(kou, foto: arch.)


Ruská policie rozhnáněla demonstranty

Policie v Moskvě a Petrohradu zatkla v sobotu nejméně 95 protivládních demonstrantů a jejich vůdce, bývalého vicepremiéra Borise Němcova.

Pardubický kraj dnes končí požární nebezpečí

Sobotní půlnocí skončí období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Pardubického kraje.

Návštěvní den přilákal na JETE řadu návštěvníků

Den otevřených dveří přilákal v sobotu do Jaderné elektrárny Temelín stovky návštěvníků.

Smutné Německo se rozloučilo s oběťmi Loveparade

Týden po tragédii na technoparty Loveparade se v kostele svatého Salvátora v německém Duisburgu uskutečnilo rozloučení s 21 oběťmi. 

BP chce prodat německou síť čerpacích stanic Aral

Britská petrochemická společnost BP se snaží prodat svou německou síť čerpacích stanic Aral za dvě miliardy eur (zhruba 49,6 miliardy korun).
Nejnovější
Nejčtenější
Otázka: Souhlasíte s tím, že do chrámu sv.Víta se platí vstupné?
Ano
transparent.gif transparent.gif
26%
Ne
transparent.gif transparent.gif
63%
Nezajímá mne to
transparent.gif transparent.gif
11%
Kurzy a akcie
Měna:
1 $ USD 19.01  Kč
1 € EUR 24.80  Kč
1 £ GBP 29.81  Kč
1 CHF CHF 18.26  Kč
100 руб RUB 62.84  Kč
Akcie:



AAA 55.7
CETV 1806.5
ČEZ 1185.5
ECM 1563.5
ERSTE BANK 1489.5
Titulní strana | Stalo se | Domácí | Vláda a parlament | Byznys | Zahraničí | Evropská unie | Regiony | Legislativa | Zaměstnání | Video | Speciály
© 2008-2010 prvnizpravy.cz, PLAY NET a.s. - Všechna práva vyhrazena.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu redakce je zakázáno.