Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

1+1: Ukrajinci nechtějí vidět Porošenka znovu prezidentem!

1+1: Ukrajinci nechtějí vidět Porošenka znovu prezidentem!

Podle průzkumu provedeného skupinou „Rating", se na prvním místě v závodě na prezidenta  Ukrajiny ocitla Julie Tymošenková.

Ilustrační foto
28. června 2018 - 11:05

Jak uvádí zpráva „1+1", stávající prezident Petro Porošenko je na pátém místě, které sdílí s Olegem Lyjaškem a hudebníkem Svjatoslavem Vakarčukem.

Devět měsíců před prezidentskými volbami sociologové konstatují, že pořadí závodu příliš nezměnily. Podle průzkumu provedených sociologickou skupinou "Rating", který se konal v červnu, zůstává Julia Tymošenková na prvním místě, má téměř 16 procent. Jejím nejbližším konkurentem je bývalý ministr obrany Anatoly Grycenko. Mezi prvními třemi je také vůdce Opozičního bloku Jurij Bojko.

Současný prezident ustoupil komikovi Zelenskému a na pátém místě se ocitl Oleg Ljaško a Svjatoslav Vakarčuk.


Rozdíl v ratingu je tak bezvýznamný, že ve skutečnosti se každý z nich může dostat do druhého kola s Julií Tymošenkovou.
 
Porošenko si také zhoršil svůj rekordní antirating. Více než polovina respondentů tvrdí, že v žádném případě proněj nebude hlasovat. V pětici nejvyšší nedůvěry je i Julie Tymošenková. Dnes ji říká „ne" 21% voličů.
 
Nejvíce od budoucího prezidenta Ukrajinci očekávají, aby našel způsob, jak ukončit válku.
 
Alexej Antipovič, šéf sociologické skupiny „Rating" to doplnil: "Především ukrajinci očekávají, že budoucí prezident vyřeší problém války na východě Ukrajiny. Na druhém místě je boj proti korupci. Za třetí, oživení průmyslu. Také si přečtěte mezi řádky, že je to o mzdách, příležitosti si vydělat."

(kou, prvnizpravy.cz, tsn.ua, foto: repro tsn.ua)