Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

AA: Obchodní válka s Washingtonem přinese Bruselu smír s Moskvou

AA: Obchodní válka s Washingtonem přinese Bruselu smír s Moskvou

Obchodní válka Evropské unie se Spojenými státy kvůli novým protiruským sankcím se zdá být nevyhnutelná, a EU je na to připravena, napsal Augsburger Allgemeine.

Ilustrační foto
2.srpen 2017 - 04:20

Do té doby však musí Brusel hrát „kuriózní roli“: chránit hospodářskou spolupráci mezi Evropskou unií a Ruskem, a tak se stále více sbližovat s Moskvou, uvedlo německé vydání.

Evropa je připravena k obchodní válce se Spojenými státy, napsal Augsburger Allgemeine. „A eskalace se zdá být nevyhnutelná,“ konstatuje německý deník.

„Kdy začne obchodní válku? Ještě včera v Bruselu nikdo nevěděl, zda EU zahájí dnes ráno novou fázi ekonomické konfrontace se svým nejdůležitějším spojencem - Spojenými státy. Jak v pondělí uvedli v Evropské komisi, právě prezident Donald Trump bude tím, kdo svým podpisem pod novými sankcemi proti Rusku uvede do chodu spirálu konfrontace,“ poukázal Augsburger Allgemeine.

Berlín si myslí, že má čas odvrátit obchodní válku s USA!

Pod tento americký „útok na Rusko“ se dostane i Evropská unie, která se účastní celkem osmi společných projektů s Ruskem v oblasti dodávek energie, pokračovala publikace. Jak bylo v poslední době zdůrazněno šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem-Junckerem, Brusel připravuje „adekvátní reakce“ na washingtonské nové sankce proti Moskvě a „udržuje svůj arzenál v pohotovosti“.

Zatím jsou to jen dohady jakými opatřeními se EU „chce pomstít“. „Podle předběžných informací, vedení EU zvažuje omezení přístupu amerických firem k úvěrům v evropských bankách. Kromě toho Brusel zřejmě plánuje omezení prodeje amerických břidlicového plynu na evropském trhu,“ uvedl Augsburger Allgemeine.

Mezitím musí Evropská unie hrát „kurióní roli: chránit hospodářskou spolupráci mezi EU a Ruskem, a tak se stále více sbližovat s Moskvou“, uzavřel německý deník.

(kou, prvnizpravy.cz, augsburger-allgemeine.de, foto: arch.)