Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

AC: „Opravdovým prezidentem“ USA je ten, co roznáší smrt a zkázu?!

AC: „Opravdovým prezidentem“ USA je ten, co roznáší smrt a zkázu?!

USA se tak snadno a často se uchylují k použití vojenské síly do značné míry proto, že pokaždé si v takovém rozhodnutí libují americká média, konstatuje Daniel Larison pro časopis The American Conservative.

Stal se Donald Trump "konečně" prezidentem USA?
11.duben 2017 - 10:10

Například redaktor MSNBC Brian Williams se nadchl útokem na syrskou základnu a mluvil „kráse amerických zbraní“, a známý CNN novinář Fareed Zakaria řekl, že Donald Trump „byl americkým prezidentem“ ten den v noci, když řízené střely zasahovaly svůj cíl, zdůrazňuje Larison.

Zakariova slova a několika dalších amerických novinářů odrážejí konsensus v tom, co to znamená „být prezidentem“. „Současný prezident“ je ten, kdo je připraven přinést smrt a zkázu do ostatních částí světa, upozorňuje komentátor.

Trumpův poradce: Spojené státy jsou připraveny k dalším útokům proti Sýrii

„Je to velmi alarmující fakt, zvláště když si uvědomíme, jak je pro našeho prezidenta důležité, jak se o něm píše v médiích, a v budoucnu ho to může tlačit do jiných bezohledných útoků, aby získal ještě větší prostor,“ děsí se novinář.

Rozhodnutí Trumpa o raketovém útoku vyvolal smíšené reakce. Americká mainstreamová média podpořila útok, v Kongresu a v novinářské komunitě připomněli Trumpovy sliby, že nebude Sýrii bombardovat.

(kou, prvnizpravy.cz, theamericanconservative.com, foto: arch.)