Svátek má: Sabina

Zprávy

Velikost textu:

American Thinker: Putin neohrožuje demokracii v USA, ale vlastní rozvědka

American Thinker: Putin neohrožuje demokracii v USA, ale vlastní rozvědka

Nyní se ve Spojených státech provedl pokus o převrat, podobný pokusu o puč v srpnu 1991 v Rusku, napsal The American Thinker.Ten ruský neuspěl, ten americký stále probíhá.

John Brennan, ředitel CIA
29.leden 2017 - 22:02

Autor materiálu, G.Murphy Donovan, bývalý zpravodajský důstojník USAF, poznamenává, že v současné době největší hrozbou pro demokracii není Rusko, ale vlastní americké zpravodajské agentury, které se snaží „sundat" Donalda Trumpa.

Publikacie se domívá, že současná situace v USA nyní určitým způsobem připomínajícím ruské události ze srpna 1991, kdy se Státní výbor pro výjimečný stav pokusil uspořádat de facto puč.
 
Autor se domnívá, že v této chvíli ve Spojených státech puč stále probíhá. Washingtonská politická elita se snaží zdiskreditovat nově zvoleného prezidenta Spojených států a zrušit výsledky voleb.

The Week: CIA se nedá věřit! 

V publikaci uvádí, že dokonce CIA, na rozdíl od KGB, otevřeně odsuzuje vrchního velitele. John Brennan, šéf CIA, napadal zvoleného prezidenta před i po uvedení do úřadu, a jeho kolegové z ostatních zpravodajských služeb James Clapper (DCI), Michael Morrel (CIA) a Michael Hayden (NSA) během kampaně vyjadřovali podporu Hillary Clintonové.
 
Nyní CIA dává zbývajícím 15 zpravodajským agenturám najevo, že kampaň na „sesazení“ Trumpa bude pokračovat v roce 2017. „Brennan osm let manipuloval s dokumenty vztahující se k islámské hrozbě. Není divu, že se nyní chce potopit reálnou politiku Mike Flynna a Donalda Trumpa," píše American Thinker.
 
"Dobré nebo špatné, ale ruští zpravodajští důstojníci, na rozdíl od svých amerických protějšků, jak se zdá, jsou pod civilní kontrolou," poznamenal autor. Dodává, že dnes Kreml - což je docela ironické - poskytuje snad nejlepší analýzu současné situace ve Spojených státech. Sergej Lavrov, zdá se, „umí rozlišovat mezi islámskými teroristy od bojovníků za svobodu", a Vladimir Putin je „dostatečně pozorný", aby si všiml, že Obamova strana a „demokratická" americká média jsou ostudou demokracie.

Nicméně „vzpoura poražených" není omezena na zpravodajské komunity. Ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo obrany také provádí všechno možné, aby „zahnaly Trumpa do rohu" v OSN a východní Evropě. Stačí připomenout na poslední okamžik umístění amerických tankových vojsk v Polsku. „Kdyby bylo po mém, asi bych vojska poslal ne k hranicím s Ruskem, ale do Chicaga, Illinois, nebo v Langley ve Virginii,“ napsal jedovatě autor
 
American Thinker myslí, že „zmatek“ rozšířený v americkém zpravodajství, může představovat hrozbu pro samotnou existenci americké demokracie. „Ruská hrozba není nic víc než trik, vymyslený, aby se ignorovala hrozba islamismu. A Putin je způsob, jak zvýšit rozpočet ministerstva obrany," uvedl American Thinker.

(kou, prvnizpravy.cz, americanthinker.com, foto: arch.)