Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Americký vědec: My sami děláme z Ruska nepřítele!

Americký vědec: My sami děláme z Ruska nepřítele!

Američané dělají z Ruska nepřítelem, protože se řídí zájmy vojenského byznysu, napsal na stránkách Huffington Post americký vědec Ichak Kalderon Adizes.

Ilustrační foto
17. listopadu 2017 - 11:06

Ve svém článku k čtenářům vysvětlil, že kritizuje USA výhradně z upřímných pohnutek a skutečně věří, že jsou na vině v ukrajinské krizi. Ovšem jedná se spíše o zoufalou obhajobu práva svobodně myslet a vyjadřovat své názory. Článek ve své podstatě dokládá, jaká hysterická rusofobní atmosféra nyní v USA panuje.

„Věřím, že Rusko není nepřítelem a nemělo by být nepřítelem. Sami z něj děláme našho nepřítele,“ oslovil čtenáře ze stránek Huffington Post americký vědec, spisovatel a byunys-konzultant Ichak Kalderon Adizes. Ve svém materiálu píše, že si nezaslouží kritiku, která ho zasáhla po sérii politických článků.

„Mne nepovyšuje, když říkám ty správné věci nebo mlčím o politicky nesprávných věcech," vysvětlil. Podle něj se již nezabývá akademickou kariérou na univerzitě, aby mohl svobodně mluvit o tom, v co věří, a není závislý na obecné linii akademické obce.

 
„Mám právo říkat v co věřím, a pokud se ukáže, že se mýlím, pak jsem připraven změnit svůj názor,“ uvedl vědec. „Nemám monopol na pravdu. Nepředstírám, že bych udělal něco jiného než to, co si myslím." „Proč se některým čtenářům nelíbí to, co si myslím?"
 
Jako příklad uvádí jeho nedávný materiál o vztazích mezi Ruskem a USA. V něm kritizoval Američany za jejich pokrytectví a za to, že se Rusko stalo nepřítelem na základě vedeném zájmy byznysu. Zejména odsoudil Washington, že se vměšoval dění ukrajinského „euromajdanu“, aponouká nové orgány Kyjeva ke vstupu do EU a NATO. „Je to jako dráždit medvěda. Rusko by to nikdy nepovolilo," vysvětlil Adizes a poznamenal, že Ukrajina potřebuje zůstat neutrální, jako Rakousko po druhé světové válce.

 
„Lidé četli můj blog a filtrovali informace na základě svých předsudků," konstatoval vědec. „V tomto blogu jsem uvedl svoji pozici pouze v závěru, když jsem napsal, že podle mého upřímného názoru dělají z Ruska nepřítele, vedeni obchodními zájmy vojenskoprůmyslového komplexu a zachování vysokého rozpočtu na obranu.".
 
„Existuje taková věc, jako vzájemná úcta," připomněl Adizes. „Respektuji vaše právo svobodně přemýšlet a vy musíte respektovat moje právo myslet a říkat věci, které považuji za správné."

(kou, prvnizpravy.cz, huffingtonpost.com, foto: arch.)