Svátek má: Monika

Zprávy

Velikost textu:

Anatomie maniakálních požadavků Západu na Rusko!

Anatomie maniakálních požadavků Západu na Rusko!

Evropská unie opět prodloužila o půl roku sankce proti Ruské federaci. Zároveň vyzvala Moskvu, aby „přiznala odpovědnost za sestřelení malajského Boeingu“ nad Donbasem roku 2014.

Ilustrační foto
3. července 2018 - 04:20

Vlastně by Rusko toho mělo přiznat a učinit mnohem více. A zde je několik požadavků, jimiž by se měla Moskva řídit:

Za prvé přiznat, že rozpoutalo válku proti suverénnímu státu jakým je Ukrajina, a že pokračuje v bojích na jihovýchodě této země. Takže by to mělo zastavit. Bez ohledu na tvrzení Moskvy, že tam ruská armáda nepůsobí, že občanskou válku rozpoutala vláda, která se za pomoci EU a Spojených států chopila moci nelegitimním převratem, odsouhlasila zákon zakazující ruštinu a  poslala armádu a hordy ozbrojenců financovaných oligarchy na spoluobčany, kteří s Majdanem nesouhlasili. Tento výklad je v rozporu s poznatky všech, kteří Majdan podpořili a vidí světlou budoucnost Ukrajiny, plnící do písmene „hodnoty“ euroatlantické civilizace.

Rusko by se mělo okamžitě vzdát „okupace“ Krymu a poskytnout poloostrov k derusifikační čistce Kyjevu a samozřejmě předat námořní základny NATO. Bez ohledu na to, že o odtržení jednal krymský parlament autonomní republiky již od 90. let. Nemělo by brát v potaz, že na popud převratu v Kyjevě a otevřených vyhrůžek proběhlo referendum obyvatel poloostrova.

Rusko by mělo provést přiznání za sestřelení MH17 metodou procesů 50. let, kdy byla obhajoba součástí obžaloby. A očividně není důležité, že vývody vyšetřovacího týmu v Haagu jsou nejen diskutabilní, a vyvolávají podezření jednostrannosti kvůli absenci Ruska (které je jinak zapojováno Západem do veškerého dění na Donbasu) na vyšetřování letecké katastrofy. A kdy naopak celé šetření vypadá, že je šito na míru zdiskretitovanou ukrajinskou tajnou službou SBU.


Vlastně by se mělo Rusko vzdát všech takových výmluv a začít se „chovat slušně“.

Rusko by mělo přiznat, že několika články v ruských médiích a několika posty na sociálních sítích řídilo americké prezidentské volby a dosadilo do Bílého domu „svého“ prezidenta, a podkopalo americký demokratický systém. To samé platí pro odchod Velké Británie z Evropské unie, kde donutilo občany království k brexitu a nemluvě o tom, že stejně jako do amerických voleb zasahovalo do voleb v Evropě, a to nejméně od 11. století (tedy pokud takové konaly).

Rusko by mělo rovněž vybudovat, nebo přinejmenším opravit a zmodernizovat ropovody a plynovody procházející Ukrajinou na své náklady, a když už chce stavět další, tak zásadně přes baltické země a Polsko, aby také něco měly z tranzitu. A nevymýšlet si zvěstva s liniemi přes Turecko nebo přímo do Německa. Takové přímé ohrožení Evropy dodávkami svým plynem je nepřijatelné.

Rusko by mělo zrušit svá národní (zvláště státní) média, a zprvu jejich pobočky v zahraničí. Vzhledem k tomu, že západní sdělovací prostředky zobrazují a píší naprosto čistou, objektivní pravdu, je ruský pohled nejen nadbytečný, ale i disharmonický. Nemluvě o tom, že je zcela jistě jen propagandou, škodící demokracii a zbytečně vnášející nejistotu konzumentů ohledně tvrzení pravdomluvných západních politiků.

Rusko by mělo rovněž dospět k demokracii v podobě urychlené rezignace Vladimira Putina, jeho nahrazením Alexejen Navalným aklamací předsednictev obou komor rozpuštěného parlamentu. A aby bylo učiněno zadost demokracii, měly by se strany, které podporovaly současného šéfa Kremlu, aspoň na deset let vzdát účasti ve volbách.

Rusko by mělo ukončit své imperiální ambice ve prospěch celosvětové nepochybné, demokratické a mírové dominace USA. Správná cesta na snížení nákladů na armádu by měla být doplněna vzdáním se jaderných zbraní a jakéhokoliv vývoje nových typů. Ty by měly být předány kompetentním mírovým silám NATO. Ruská armáda by se měla demobilizovat a doplnit řady nezaměstnaných, neboť ekonomický růst Ruska se musí řídit potřebám Evropské unie a Spojených států, popřípadě MMF. V žádném případě by Rusko nemělo spolupracovat ze zeměmi jako je Čína, Írán a Indie ... (seznam lze najít na stránkách členských zemí OSN, s výjimkou západních zemí). A dobrovolně by mělo vyhostit všechny své diplomaty z cizích zemí.

Platí, že i když formálně Rusko zničilo pod dohledem OPCW své chemické zbraně, musí okamžitě přestat s jejich výrobou a přestat trávit obyvatele Sýrie chlórem, yperitem a sarinem. Což bylo jasně prokázáno tím, že to někdo v Londýně řekl. A taky se přiznat k zpackané vraždě dvojitého agenta Skripala. A o okamžitém opuštění Sýrie a ponechání osudu Asada umírněným řezačům hlav ani nemluvě.


Vzhledem k masovému dopingu, by Rusko mělo s okamžitou platností zrušit státní podporu sportu a samozřejmě jakékoliv pořádání mezinárodních soutěží. Což bylo ostatně prokázáno tím, že desítkám jejich sportovcům, u nichž se pozitivní doping nezjistil, bylo zakázáno vystupovat na olympiádě.

Rusko se musí otevřít západoevropské a americké produkci a nepokoušet se o vlastní výrobu, neboť platí zásadní argument - škodí to mezinárodnímu obchodu a zejména EU a USA. Podmínkou je, že nejdříve však musí zrušit protisankce, neboť nechápe, jaku mu západní sankce pomáhají a jak se západní země kvůli jeho zdravému vývoji obětovaly.

Rusko by mělo rovněž odevzdat do rukou kompetentních orgánů ESA a NASA svůj kosmický průmysl a technologie, včetně všech Bajkonurů. S kosmickým smetím na oběžné dráze si výše zmíněné organizace vystačí samy.

A konečně by se měla Ruská federace rozdrobit na menší útvary, zrušit tak své členství v mezinárodních organizacích jako je vymyšlenina BRICS či OSN, kde její veta brání průchodu objektivní západní spravedlnosti na Zemi. A konečně uznat definici Ruska senátorem Johnem McCainem, že není regulérním či dokonce suverénním státem, ale pouze benzinovou stanicí. Je tedy nutné naplnit slova Putina, že buď bude Rusko „suverénním, nebo nebude“ se zvláštním zřetelem k druhé části definice pána Kremlu.

Je přitom s podivem jak se úporně Rusko brání vyplnit těchto několik nepříliš významných detailů k tomu "chovat se slušně“, zvláště když USA, NATO i EU neustátele vyjadřují, že nic z toho není zaměřeno proti Rusku a jsou stále připraveny k dialogu.

Takže až to vše do puntíku Moskva splní za nezištné pomoci Západu, bude se nutné podívat na tu Čínu. Už jen spotřeba dřevěných hůlek nebo jejich záměna za umělohomotné musí zákonitě vyvolávat obavy z ekologické katastrofy globálního rozměru ...

(Jiří Kouda, prvnizpravy.cz, foto: arch.)