Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Arabská teenagerka v Berlíně: Hitler zabíjel Židy, to byl dobrý muž!

Arabská teenagerka v Berlíně: Hitler zabíjel Židy, to byl dobrý muž!

Po ochranných zónách pro ženy na Silvestra v Berlíně, bude brzy i v berlínské škole podobná ochranná zóna, ale tentokrát pro židovské studenty, kteří čelí antisemitským útokům ze strany arabské mládeže.

Ilustrační foto
6. ledna 2018 - 06:20

Německý mainstream přisuzuje všechny antisemitské útoky výhradně na účet krajní pravice, ale příklad z berlínské školy ukazuje na jiné pachatele, odkud hrozí ohrožení židovských životů. Píše se v článku Die Freie Welt.

V jídelně gymnázia Ernsta Reutera v Berlíně opakovaně vykřikovali arabští studenti antisemitské slogany. Jednomu ze židovských studentů bylo řečeno, že všichni Židé jsou dětští vrahové, že jim uřezávali hlavy. A dívka k tomu vykřikovala: "Walla! Hitler byl dobrý! On, Hitler zabíjel Židy, byl to dobrý muž!“

Vzhledem k tomu, že tyto útoky nejsou ojedinělými případy, školská správa se rozhodla pro vyhrazení ochranných zón pro židovské studenty, jak uvádí nedávné vydání Jüdische Allgemeine. Tam mohou  trávit přestávky, odděleně od ostatních studentů. Takové nenávistné slogany a útoky připomínající nejtemnějších dvanáct let německých dějin doposud nebyly známy.

Berlínský tisk mlčí o těchto incidentech. Celostátní deníky, televizní a rozhlasové stanice jak se zdá, tak tyto incidenty nezajímají. Pouze článek ve Stuttgarter Nachrichten se zmínil o tématu.


Představte si však, že by to byli němečtí teenageři namísto arabských adolescentů, kteří by se tak chovali. Celý červeno-červeno-zelený politický tábor v Berlíně by okamžitě vyzval k „boji proti pravici“.

Ale protože se jednalo o arabské teenagery, celé politické spektrum starých stran se úplně rozpadlo a změnilo se na  tři známé opice: Neslyšící, Nevidící a Nemluvící!

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt, stuttgarternachrichten, JüdischeAllgemeine, foto:arch.)