Svátek má: Jana

Zprávy

Velikost textu:

Arménský premiér se ptal Johnsona: Nosíte si sebou protijed? (VIDEO)

Arménský premiér se ptal Johnsona: Nosíte si sebou protijed?  (VIDEO)

V telefonním rozhovoru Boris Johnson, ministr zahraničí Velké Británie říká, že si je „jistý, téměř na sto procent“, že ruský prezident Vladimir Putin sám vydal rozkaz k útoku na bývalého ruského špiona Sergeje Skripala.

Skutečný arménský premiér Nikola Pašinjan
25. května 2018 - 03:20

Arménský premiér "Nikola Pašinjan" vyjádřil obavu ze setkání s Putinem v Soči, aby nebyl také otráven, tomu se britský ministr zasmál.

„Vy máte protilátku?“ zeptal se údajný arménský premiér. „Ptám se proto, že nedávno jsem mluvil s Petro Porošenkem, který mluvil o setkání s polským premiérem Mateuszem  Morawieckim, a na schůzce došlo k incidentu, spadl na zem. Vypadalo to jako kdyby byl otráven, ale vždy sebou nosí protijed. Slyšel jste o protijedu Hobo (bokmal)?

Ministr Johnson popřel, že by něco slyšel o protijedu.

„Opochmel“  se jmenuje, asi váš asistent bude vědět, pokračoval "arménský premiér".

Dále "arménský premiér" upozornil na to, že kandidátka na post ruského prezidenta Xenia Sobčaková byla jenom nastrčená. Nyní je údajně v Londýně, kde se měla setkat s Jeremy Corbynem, předsedou Labouristů. O tom také britský ministr nic nevěděl.

Oba politici se vzájemně pozvali do svých zemí, aby si mohli vyměnit i důvěrnější informace a dokumenty. V uvedeném videu je slyšet celý rozhovor mezi arménským premiérem a britským ministrem.


Boris Johnson se tak stal obětí telefonního podvodu, kdy za "arménského premiéra" se  vydávalo známé ruské komické duo Vova a Lexus Britské ministerstvo zahraničí po rozhovoru potvrdilo, že věděli, že jde o podvrh. Ale přesto celý rozhovor trval 18 minut.

(rp,prvnizpravy.cz,stern,foto:arch.)