Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Asad nevidí rozdíl mezi akcemi teroristů a invazí USA a Turecka!

Asad nevidí rozdíl mezi akcemi teroristů a invazí USA a Turecka!

Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že nevidí žádný rozdíl mezi akcemi teroristů a invazí Turecka a Spojených států do jeho země. Uvedl to v rozhovoru pro RIA Novosti.

Bašár Asad, syrský prezident
22.duben 2017 - 04:20

„Když mluvíte o turecké invazi, kdy se opět mluví o amerických silách, a to je také invaze, a když mluvíte o přítomnosti teroristů v Sýrie, je to všechno stejné - mezi nimi není žádný rozdíl,“ zdůraznil syrský vůdce.

Asad poznamenal, že poté, co syrská armáda porazí teroristy, americká a turecká armáda budou muset „odejít samy ze Sýrie nebo být vypuzeny silou“.

Prezident také vyjádřil přesvědčení, že Washington bude dělat vše pro to, aby svrhl syrskou vládu, aby vytvořil loutkový režim v zemi.

„Udělají pro to vše s tím, že účel světí prostředky: bez ohledu na hodnoty a jakoukoliv morálku. Může se stát cokoliv,“ konstatoval Asad.

Rusko, Írán a Sýrie: Už nedovolíme USA překročit červenou čáru!

Podle syrského prezidenta, IS, Džebhat an-Nusra, Turecko, Spojené státy, Velká Británie, Francie a Saúdská Arábie působí v Sýrii jako „jeden chór“.

„Mají jednu armádu zprostředkovatelů, které jsou reprezentovány různými frakcemi,“ tvrdí Bašár Asad.

Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy od roce 2014 útočí na pozice „Islámského státu“ v Sýrii a Iráku. Zároveň však v Sýrii americká armáda jedná bez souhlasu oficiálního Damašku.

Na druhé straně turecká armáda zahájila 24.srpna 2016 operaci „Štít Eufratu“ proti ozbrojencům IS a co bsadila značný počet objektů na území Sýrie. Koncem března premiér Binali Yildirim oznámil dokončení útoku, ale armáda zůstává v Sýrii.

K tomu je třeba připomenout, že americké řízené střely udeřily na vojenské letiště v syrské provincii Homs v noci 7. dubna. Americký prezident to označil za „přiměřený úder“ za údajný chemický útok v Idlibu, za nějž podle Washingtonu nese odpovědnost Damašek. K tomuto "trestu" Trump přistoupil bez pověření a souhlasu RB OSN i amerického Kongresu. V Moskvě americkou akci nazvali agresí.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)