Svátek má: Alžběta

Zprávy

Velikost textu:

BI: Putin překvapil Berlín a postavil se na stranu Merkelové!

BI: Putin překvapil Berlín a postavil se na stranu Merkelové!

Článek Vladimira Putina v deníku Handelsblatt byl pro Angelu Merkelovou velkým překvapením, napsal Business Insider.

Angela Merkelová a Vladimir Putin
7.červenec 2017 - 11:05

„Sdílíme priority německého vedení a jsme ochotni pracovat za jejich prosazování,“ uvedl ruský vůdce. Jak poznamenalo vydání, německá kancléřka určitě nepočítala s tím, že v předvečer summitu G20 Kreml podpoří Berlín v korespondenčním sporu s Washingtonem o otázkách globálního obchodu (proti americkému protekcionismu), vzhledem k „diplomatické době ledové“ ve vztazích mezi Ruskem a Německem.

Krátce před summitem G20 to byla pro Berlín  z Moskvy „neočekávaná zpráva“, uvedl Business Insider.

Trump podepíše dekret „Kupuj americké, najímej Američany“

V hostujícím článku pro německý tisk Handelsblatt ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil svůj názor na klíčová témata nadcházejícího setkání vůdců „Velké dvacítky“ v Hamburku. Podle německé mutace amerického vydání, ruský vůdce tak „předložil překvapení úřadu spolkové kancléřky v Berlíně.

„Sdílíme priority německého vedení a jsme ochotni pracovat pro jejich prosazování,“ napsal Putin v článku.

Německá kancléřka Angela Merkelová „prostě neočekávala“ skutečnost, že v předvečer summitu G20, „Kreml bude krýt záda“ Berlinu, vzhledem k panující „diplomatické době ledové“ ve vztazích mezi Ruskem a Německem kvůli západním sankcím, tvrdí Business Insider.


Podle Vladimira Putina pouze „otevřené, na základě společných pravidel a norem, obchodní vztahy stimulují růst globální ekonomiky, přispívají k postupnému rozvoji dvoustranných vztahů“. Podle amerického vydání, prezident Ruska se takovým způsobem, „otevřeně postavil proti (protektionistické) politice Bílého domu Donalda Trumpa“.

Poté, co se Čína a Japonsko „demonstrativně postavily za spolkovou kancléřku, se v následujících dnech může Donald Trump ocitnout v izolaci,“ uzavřel Business Insider.

(kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.de, foto: arch.)