Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Bild: Osud Merkelové možná leží na Mistrovství světa 2018 v Rusku!

Bild: Osud Merkelové možná leží na Mistrovství světa 2018 v Rusku!

V současné době musí Angela Merkelová řešit „nejtěžší krizi“ své politické kariéry, napsal německý bulvár Bild.

I takto si kancléřka Merkelová vylepšila svůj image
19. června 2018 - 11:04

Navíc, téměř všechny nejnovější zprávy nevyvolávají u lidí v Německu nic jiného, než depresi, nespokojenost, hněv a agresi, řekl v rozhovoru pro bulvár německý sociolog Thomas Druj. Proto by velkolepé vítězství německého národního fotbalového týmu na mistrovství světa v Rusku mohlo uklidnit nervy občanů.

„Není to pro Merkelovou konečná?“ ptá se Bild.

Před začátkem Světového poháru v Rusku se Angela Merkelová střetla s „nejvážnější krizí“ za celou dobu ve funkci hlavy německé vlády. Kvůli migračnímu sporu se frakce CDU/CSU může rozpadnout, a koaliční vláda selže, ač existuje jen pár měsíců, uvedl Bild.


„Krásné momenty ze světového prvenství na fotbalovém mistrovství světa v Rusku by mohly dát Merkelové sílu v následujícím frakčním boji o moc, stejně tak by jí mohly vylepšit image, uvedl Bild. „Kancléřka se ochotně vyhřívá v paprscích slávy fotbalové reprezentace a nikdy neopomine příležitost objevit se společně s hráči před kamerami".

Takže například během posledního mundialu v Brazílii šéfka německé vlády navštívila šatnu německých fotbalových hráčů poté, co turnaj vyhráli. Během přípravy německého národního týmu na mistrovství světa v Ruské federaci navštívila Angela Merkelová přípravnou základnu týmu v Rakousku. A v poslední době, v rozhovoru pro televizní kanál Das Erste kancléřka dala jasně najevo, že přece jenom přemýšlí o cestě na světový šampionát do Ruska, připomněly noviny.

„Může německý tým záchranit kancléřku?“ položil Bild otázku německému sociologovi, profesoru vídeňské univerzity Sigmunda Freuda, Thomasi Druyenu.

„V krátkodobém horizontu euforie obklopující světový pohár by nás opravdu mohla inspirovat. V současné době téměř všechny novinky zkazí náladu: mohou vyvolat depresi, vztek, hněv a agresi. Proto by velkolepá vítězství zvýšila solidaritu a uklidnilo nervy občanů v Německu. Čím dále postoupíme, tím tolerantněji se budeme chovat k politikům,“ řekl Druyen v rozhovoru pro německý bulvár.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)