Svátek má: Vladimír

Zprávy

Velikost textu:

Britský generál: Obrana Západu nestačí na ruské hypersonické rakety!

Britský generál: Obrana Západu nestačí na ruské hypersonické rakety!

Rusko vyvinulo takové nové zbraně - včetně hypersonických raket a bezpilotních ponorek – a Západ na ně ještě nemá nčím odpovědět, řekl bývalý náčelník britské armády Richard Barrons.

Ilustrační foto
20. listopadu 2018 - 10:02

Jak ho cituje The Sunday Times, ruská strategie spočívá ve vojenských operacích na dlouhé vzdálenosti, aniž by se uchýlila k pozemním operacím.

Poslední zbraň, kterou Rusko rozvinulo, ponechává Západ „bohužel" ve zranitelném stavu, uvedl britský generál Richard Barrons, který v minulosti vedl Spojenéi velitelství ozbrojených sil Velké Británie, naspaly The Sunday Times.
 
„Rusové vytvořili takový rozsah a potenciály, které nemáme," citovalo vydání jeho slova. „Z krátkodobého hlediska se Západ nachází v nejisté pozici."

 
Jedná se o celý arzenál nových zbraní, které byly nedávno vyvinuty v Rusku, včetně hyperzvukových raket „Avangard“, ponorkové bezpilotní „Poseidony“ a křídlaté a střely, které nelze zachytit. Podle autora Putin chválil vědce, kteří jsou za tímto vývojem a říkají jim „hrdinové naší doby".
 
Například bezpilotní ponorky mohou nést nálož o síle dva megatuny a zničit námořní základny. Hyperzvukové rakety se mohou prudce manévrovat vysokou rychlostí, aby je bylo těžší zachytit. „Rusko velmi dobře sledovalo vojenskou nadřazenost Spojených států a přemýšlelo o tom, jak ji  obejít," řekl Barrons.

 
Podle něj budou tyto nadzvukové střely schopné dosáhnout Ameriku za šest minut - dvakrát rychleji než ty, které jsou v současné době v provozu. Proto je mnohem obtížnější je sestřelit. „Nemáme dostatečnou vzdušnou obranu," řekl generál. Podle Barronse má ruská vojenská strategie spočívat v tom „mít rozhodující vliv na dlouhé vzdálenosti k zničení nepřítele bez pozemních operací".
 
Generál však poznamenal, že pokud bude Západ zmobilizován, bude mnohem silnější. Mezitím je podle něj NATO ve spánku, dalaly The Sunday Times.

(kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)