Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Britský tisk je zděšen ruskou „hrozbou celým armádám“!

Britský tisk je zděšen ruskou „hrozbou celým armádám“!

Nové rádioelektronické zbraně, které vyvíjí Rusko, se stanou „silnější, než jaderná bomba" a budou schopny vyřadit z činnosti celé armády, napsal britský bulvární deník The Saily Star.

Ilustrační foto
2. října 2017 - 10:15

V Rusku jsou vytvářeny elektromagnetické bomby, které paralyzují nepřátelskou techniku. Jak noviny uvedly, nejpůsobivějším vývojem je silná elektromagnetická raketa „Alabuga", která údajně dokáže zablokovat všechny raketové hlavice a letecké komunikační systémy letadel nepřátelské armády v okruhu 3,5 km.

Novináři tvrdí, že důležitou vlastností rakety je schopnost zablokovat automatizaci tanku a odpálit dělostřelecké náboje uvnitř dělostřelecké věže. Autoři článku se také obávají, že se ani vojáci, kteří jsou pod zemí v hloubce až 100 metrů, nebudou moci skrýt před elektromagnetickými zbraněmi.

Publikace připomněla stroje pro dálkové ovládání „Listva", které mohou neutralizovat výbušné zařízení na dálku, a zneschopní rádiem řízené pozemní miny pomocí ultravysokofrekvenčního záření.

Nedávno média psala o vytvoření silné elektromagnetické rakety „Alabuga" v Rusku. Vladimír Michejev, zástupce koncernu „Radioelektronických technologií“ k tomu uvedl, že „Alabuga“ není specifická zbraň, ale celý komplex vědeckého výzkumu, během něhož určují hlavní směry vývoje elektronických zbraní budoucnosti. Podle něj se tento vývoj dostal do kategorie technologií „s nejvyšší známkou utajení".

(kou, prvnizpravy.cz, dailystar.co.uk, foto: arch.)