Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Bůh svořil svět za sedm dní, Obama má o dva dny více na to ho zničit!

Bůh svořil svět za sedm dní, Obama má o dva dny více na to ho zničit!

Mluvčí ruského ministerstvo zahraničí Maria Zacharové vyjádřila obavy z možných akcí Obamovy administrativy ve zbývajících devíti dnech jeho prezidentství.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
12.leden 2017 - 01:11

Nová americká administrativa zahájí svůj mandát po uvedení do úřadu amerického prezidenta Donalda Trumpa 20.ledna.

„Každý den jsem si přečetla zprávy z Washingtonu: Nové sankce proti Rusku, dodávky přenosných systémů protivzdušné obrany syrský řezačům hlav, zcela nesmyslná, ale škodlivá činnost ve všech oblastech zahraniční politiky. Bůh stvořil svět za sedm dní, Obamova administrativa ho může za dva dny déle zničit," napsala Zacharová na své stránce na Facebooku.

FP: Svět vstupuje do své nejnebezpečnější kapitoly za desetiletí

V pondělí americké ministerstvo financí na základě „zákona Magnitského" uvalila sankce na pět Rusů, včetně předsedy vyšetřovací komise Alexandra Bastrykina a zástupce z Liberálně demokratické strany Andreje Lugovoje. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v úterý popsal nové americké sankce jako další kroky k umělé degradaci bilaterálních vztahů.

Rovněž Kongres chystá další sankce nejen kvůli udajnému ruskému hackerskému útoku, ale také "kvůli Ukrajině a Sýrii".


Předposlední den loňského roku americká vláda oznámila sankce proti devíti ruským institucím, podnikům a jednotlivcům, včetně FSB a GRU, protože se prý „vměšovali do voleb" a „vytvářeli na americké diplomaty" pracující v Rusku.

Na počátku prosince prezident Barack Obama zrušil formální omezení na dodávky zbraní  „spojencům" amerického boje proti terorismu v Sýrii.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)