Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Business Insider: Putin připravuje Rusko na válku ve vesmíru

Business Insider: Putin připravuje Rusko na válku ve vesmíru

Následující války se budou bojovat nejen ve vzduchu, ale i ve vesmíru a Moskva se již připravuje na ně, píše Business Insider.

Ilustrační foto
4. listopadu 2017 - 10:15

Vojenské akce v Sýrii ukázaly rostoucí význam nejpokročilejších technologií v boji. Rusko používalo asi deset vesmírných družic pro zaměření bojiště a ruské rakety byly ovládány družicovým systémem.

Armáda je tradičně rozdělena na pozemní, námořní a letecké síly, v závislosti na rozsahu použití. Rusko však brzy bude schopno provádět vojenské operace i ve vesmíru, píše Business Insider .

„Boje v Sýrii ukázaly, že všechny budoucí války nebudou  nejen ve vzduchu, ale i ve vesmírném prostoru,“ řekl Viktor Bondarev, kteří do září sloužil jako náčelník leteckých sil Ruska a nyní šéf výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost.

Podle něj v budoucnu půjde o „high-tech války, a je nyní jasné, že „s puškou a pistolí se postavit moderním  prostředkům je prakticky nemožné.“


Ruské vojenské akce v Sýrii jasně ukázaly rostoucí význam technologií používaných v kosmu. Ruské rakety  během tohoto konfliktu byly ovládány družicovým systémem. Podle amerických sdělovacích prostředků, jen dva měsíce po vstupu do syrské války v roce 2015, mělo Rusko již ve vesmíru deset družic pro průzkum a zaměření bojiště.

Rusko testovalo nejen své letecké síly v konfliktu, obrněná vozidla,  ale i ponorky, z kterých byly vypáleny ve Středomoří rakety.

Syrské bojiště umožnilo Rusku vyzkoušet vojáky, vybavení a taktiky, protože každá země hledá způsoby, jak zvýšit bojeschopnosti ozbrojených sil. Navíc se Rusku podařilo rozšířit svůj vliv na Blízkém východě, uzavírá Business Insider.

(rp,prvnizpravy.cz,businesinsider,foto:arch.)