Svátek má: Adriana

Zprávy

Velikost textu:

Chruščovův syn by v referendu o připojení Krymu k Rusku hlasoval „pro“

Chruščovův syn by v referendu o připojení Krymu k Rusku hlasoval „pro“

Syn Nikity Chruščova Sergej řekl, že nejenže podporuje referendum o přistoupení Krymu do Ruska, ale sám by hlasoval „za". Uvedl to v rozhovoru s ruským tiskem kp.ru.

Sergej Chruščov, syn bývalého vůdce SSSR
6. září 2017 - 10:15

„A já bych za to hlasoval. Myslím, že lidé to říkali ... Nečetl jsem, co napsali (ukrajinská média). Ale byl to televizní rozhovor. Řekl jsem jim, že lidé tam hovořili a hlasovali „pro",“ řekl Sergej Chruščov, a dodal, že pokud budeme diskutovat s Ukrajinci o otázce nedotknutelnosti hranic, pak „prvním krokem by bylo vrátit Ukrajinu do SSSR ...".

Současně poznamenal, že nepopírá slova, která dříve prohlásil, že připojení Krymu k Ukrajinu v roce 1954 bylo „strukturálním řešením". Ukrajinská média jeho slova prezentovala ve smyslu, že Rusko nemá na Krym nárok.

„Samozřejmě! Byla to otázka technická. Vždycky jsem to říkal a říkám to nyní. A nikdy jsem nic jiného neprohlašoval," zdůraznil syn bývalého generálního tajemníka SSSR, který nyní žije ve Spojených státech.

Předtím syn Nikity Chruščeva sdělil, proč se jeho otec rozhodl přemístit Krymu na Ukrajinu v roce 1954 a tvrdíl, že nešlo o politickou otázku, ale o „technickou“, informovala ukrajinská média.


Krym se stal ruským územímpo referendu, které se konalo v březnu 2014, kdy většina obyvatel poloostrova hlasovala za znovusjednocení s Ruskem.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)