Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

Čína zrychluje tempo vytváření nové generace jaderných zbraní!

Čína zrychluje tempo vytváření nové generace jaderných zbraní!

Čína urychluje tempo vytváření nové generace jaderných zbraní a častěji než USA provádí testy, které simulují jaderné výbuchy, informoval The Hill.

Ilustrační foto
29. května 2018 - 11:05

Během období od září 2014 do prosince 2017 provedla Čína zhruba 200 takových testů, v průměru pět testů za měsíc, uvedla publikace s odkazem na čínskou Akademii fyzikální inženýrství. Spojené státy provádějí podobné testy ne více než jednou za měsíc, napsal deník ve zpravodajství s použitím údajů od laboratoře Lawrence National Laboratory v Berkeley v Kalifornii.

Jak noviny připomněly, Bílý dům vyčlenil 1,2 miliardy dolarů na program modernizace jaderného arzenálu, a Pentagon představil v lednu novou americkou jadernou doktrínu, která předpokládá vytvoření jaderných zbraní „nízké intenzity“, aby zadržovaly Rusko a Čínu.


Ministerstvo obrany tímto dalo Moskvě a Pekingu jasně najevo, že Washington může v případě potřeby použít takové zbraně, uvedly noviny. Mluvčí Pentagonu Dana Whiteová uvedla, že všechna tato opatření jsou navržena tak, aby zaručila Spojeným státům „dostupnost schopností jaderného odstrašování a plnou důvěru v připravenost na obranu za jakýchkoli okolností".

Čína podle The Hillu v současné době vyvíjí novou taktickou jadernou zbraň pro použití v podmínkách blízkého boje.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)