Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

CM: Mayová odhalila skutečný záměr projektu Východního partnerství!

CM: Mayová odhalila skutečný záměr projektu Východního partnerství!

Ačkoli to „eurokraté“ pečlivě skrývají, ve skutečnosti je projekt „Východního partnerství“ zaměřen proti Rusku, napsal Contra Magazin.

Theresa Mayová, britská premiérka
30. listopadu 2017 - 11:04

Všechny pochybnosti byly rozptýleny po prohlášení britské premiérky Theresy Mayové, která označila Rusko za „hrozbu pro mezinárodní bezpečnost“, a jeho činnost za „nepřátelskou“, uvedl autor materiálu Marco Maier.

V poslední době došlo k setkání hlav států a vlád EU s šesti bývalými sovětskými republikami, uvedl Contra Magazin. Na něm jednali o vyhlídkách na prohloubení spolupráce v rámci „Východního partnerství“, vysvětluje Marco Maier. V Bruselu se vždy říkalo, že tato iniciativa není proti nikomu namířena.

Nicméně britská premiérka Theresa Mayová nenechala nikoho na pochybách, že eurobyrokraté lžou, když řekla, že je třeba mít se na pozoru před „nepřátelskými činy takových zemí jako je Rusko“, které „pokouší narušit naší kolektivní sílu“. Kromě toho nedávno Mayová oznámila plán utratit 100 milionů liber na boj proti „ruským dezinformacím“ ve východní Evropě. Koneckonců, podle jejího názoru je Rusko „hrozbou pro mezinárodní bezpečnost". Moskva „provokuje nebezpečné a nepředvídatelné konflikty“, stejně jako se „vměšuje do voleb“, dodala britská politička.


Zároveň nikomu z členů „východního partnerství“ Brusel nenabídl jasnou perspektivu vstupu do EU. Navzdory snaze rozšířit své impérium, eurokraté vědí, že je to spojeno s vysokými finančními náklady, na které členské státy EU nejsou v současné době připraveny.Zajímavá je skutečnost, že ani jeden ruský politik nikdy nazval EU, Velkou Británii a dokonce USA „nepřátelským státem“, zdůraznil Maier. Naopak, Moskva se vždy snažila budovat mosty a snažila se ignorovat nepřátelství evropských a amerických politiků.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)