Svátek má: Daniel

Zprávy

Velikost textu:

CM: „Ruskou agresi“ posuzujte rozpočtem, a ne titulky médií!

CM: „Ruskou agresi“ posuzujte rozpočtem, a ne titulky médií!

Západní média neustále vystavují agresivní Rusko a pilně vytvářejí iluzorní obraz nepřítele, napsal Contra Magazin. Přičemž mlčí o tom, že Rusko nezvyšuje, ale snižuje svůj vojenský rozpočet.

Ilustrační foto
20.březen 2017 - 10:10

Tím dává šéf Kremlu Vladimir Putin jasně najevo Západu, že válečné hry pro něj nejsou zajímavé, poukazuje autor článku Marco Maier.

Západní média neustále tvrdí, že je Rusko „agresivní země", píše Contra Magazin. To není překvapivé, protože potřebují „zachovat obraz nepřítele", i když je to jen iluze, napsal Maier.

Nesedí jim „uctívaný nepřátelský obraz" s tím, že Moskva masivně snížuje vojenský rozpočet, zdůrazňuje vydání. Loni Kreml utratil na armádu 3,8 bilionu rublů. A v roce 2017 bude tato částka snížena o 25,5% a dosáhne 2,8 bilionu rublů.

Der Spiegel: Paranoia studené války dovede Německo k sebevraždě!

Při přepočtu na dolary se ukázalo, že Rusko letos na obranu vynaloží okolo 47 miliard dolarů. Přičemž loni to bylo 58 miliard dolarů, a v roce 2014, kdy byl ještě dobrý poměr rublu k dolaru, dokonce 68 miliard dolarů. Tuto skutečnost západní média ochotně zakrývají, neboť se to nehodí do krámu.

Na pozadí toho, že USA pod novým prezidentem Donaldem Trumpem oznámily plány na zvýšení výdajů na armádu (pro rok 2018 má jít o 639 miliard dolarů – pozn. red.), krok Moskvy ukazuje, že Kreml nemá zájem na závodech ve zbrojení. Nemluvě o tom, že Rusko nemá ani šanci v nich vyhrát, konstatuje Maier. „Putin jasně upozorňuje Západ, že ho válečné hry nezajímají,“ vysvětluje autor článku.

A to Maier ani nepoukazuje na evropskou část NATO - jen samotné Německo hodlá zvyšovat vojenský rozpočet do roku 2024 na 64 miliard dolarů. 

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)