Svátek má: Albína

Zprávy

Velikost textu:

CM: Švédsko se připravuje na válku s Ruskem, a rozpadá se zevnitř!

CM: Švédsko se připravuje na válku s Ruskem, a rozpadá se zevnitř!

Místo dobrých sousedských vztahů vede Švédsko agresivní politiku vůči Rusku a snaží se odvést pozornost občanů od „procesu sociálního a politického rozvratu" v zemi, napsal Contra Magazin.

Ilustrační foto
1. března 2018 - 11:04

Autor článku je přesvědčen, že tato protiruská hysterie dříve či později povede ke katastrofě.

I ve Švédsku „zuří protiruská hysterie", uvedl Contra Magazin. Namísto řešení naléhavých problémů uvnitř země - například problematiky migrace, úřady přijaly kurz zahraniční politiky směrem k válce s Ruskem. Zdá se, že se jedná o snahu odvrátit pozornost lidí od „procesu sociálněpolitického kolapsu", tvrdí autor článku Michael Steiner.

V loňském roce se vrátila „levofeministická vláda" ve Stockholmu k odvodům, které byly zrušeny v roce 2010, pokračovala v publikace. Zároveň je do armády nasazen stejný počet žen a mužů. Zdá se, že v multikulturním Švédsku sázejí na „pestrou" armádu.

Potomci Vikingů dostávají Příručku o tom, jak přežít válku

Navíc „červené-zelená" moc plánuje každoročně zvýšit vojenský rozpočet o 270 milionů eur, do roku 2020. Tím se Švédsko přiblíží k normě NATO - 2% HDP. Armáda chce zdvojnásobit výdaje na armádu do roku 2035 a zvýšit počet vojáků z 50 tisíc na 120 tisíc.
 
Švédsko vysvětluje tato opatření růstem globálního napětí, poznamenala publikace. „Svými akcemi v Gruzii, na Krymu a na východě Ukrajiny" Rusko ukázalo, že „je připraveno používat vojenské síly bez váhání", tvrdí švédská armáda. Obává se, že Moskva bude pokračovat v budování vojenského potenciálu, a proto zdůrazňují potřebu „přesvědčivého zastrašování".

 
„Namísto toho, aby prosadil politiku dobrého sousedství, Stockholm  upřednostňuje agresivní zahraniční politiku, která skončí stejně katastrofálně jako vnitřní politika. Švédsko nemůže být zachráněno," dodal chmurně autor.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)