Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Macron, Trump a Putin přivítají odchod Merkelové

CNN: Macron, Trump a Putin přivítají odchod Merkelové

Podle CNN nejistota v Evropě na pozadí kolapsu jednání o vytvoření koaliční vlády v Německu „přinese nové příležitosti pro další světové vůdce, jako je Vladimir Putin a Donald Trump, nemluvě o představiteli Francie Emmanueli Macronovi.“

Angela Merkelová, německá kancléřka
22. listopadu 2017 - 06:20

Žádný z nich - Trump, Putin nebo Macron - nebude příliš litovat toho, že uvidí Merkelovou na dovolené, píše se v článku CNN.

Někteří věří, že Merkelová byla jedním ze západních vůdců, kteří pochopili, jak získat požadované od ruského vůdce tím, že bude podporovat přísnější sankce proti Rusku. Autor článku také poznamenává, že  "konec moci Merkelové bude pravděpodobně pro Trumpa velmi komfortní“.

Krach německých koaličních jednání potápí euro

Kromě toho si můžeme připomenout "ambice" Macronovy strany, na návrat Francie do hlavní role v Evropě.

„Francie zvolila dynamického mladého vůdce v osobě Emmanuela Macrona, který se nesnaží skrývat svou ambici obnovit postavení Francie jako vedoucí sily v Evropě, prezident chce nahradit nebo alespoň posunout ohnisko evropského dění dál od Merkelové,“ píše se v článku.

Představitelé AfD Alice Weidelová a Alexander Gauland vyzvali kvůli krachu jednání o koaliční vládě Angelu Merkelovou k rezignaci.

„Zelení" pohřbili i možnost menšinové vlády s Merkelovou!

(rp,prvnizpravy.cz, cnn foto:arch.)