Svátek má: Lýdie

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Sběr kompromateriálů na Trumpa financovali jeho soupeři!

CNN: Sběr kompromateriálů na Trumpa financovali jeho soupeři!

Sběr dat pro údajné „kompromitující materiály" proti Donaldu Trumpovi financovali jeho oponenti mezi republikány během primárek a pak příznivci bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonová, uvedla CNN.

Sběr dat financovali republikáni a příznivci Hillary
11.leden 2017 - 22:05

Předtím televize citovala nejmenované představitele USA, že americké zpravodajské služby sdělily odcházejícímu prezidentovi Baracku Obamovi a nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trump své podezření o tom, že nějací „ruští agenti" údajně mají mít usvědčující informace o miliardáři, ale přesný důkaz o těchto předpokladech americká rozvědka neměla.

Trump sám později napsal na Twitteru, že „falešné zprávy (v médiích) jsou totálním politickým honem na čarodějnice".

Ve zprávě předložené minulý týden, byly přiloženy dvě stránky amerických zpravodajských služeb o kompromitujících údajích na Trumpa, kterých si podle jeho poradce Kelliena Conwaye, nebyl Trump vědom. Podle CNN se v dokladu neuvádí přesné informace o zdrojích a metodách shromažďování informací.

„Vyšetřování týkajícího se Donalda Trumpa financovaly skupiny a dárci z řad kolegů, republikánských soupeřů Trumpa během primárek v Republikánské straně," uvedl televizní kanál s odkazem na své zdroje.

Podle CNN, když se Trump stal jediným kandidátem na prezidenta USA za Republikánskou stranu (léto 2016), další šetření proti němu bylo financováno skupinami a dárci, kteří podporovali kandidaturu demokratické exministryně zahraničí Hillary Clintonové.

Obama důkazy nepředložil, ale další sankce uvalil


CNN uvedla, že FBI ještě ověřuje věrohodnost předpokladů, které se zakládají především na některých nejmenovaných „ruských zdrojích".  Jak televize poznamenala, mnoho z důležitých detailů o Trumpovi z těchto zpráv FBI nepotvrdila.


Později vyšlo najevo, že plnou verzi datových záznamů zveřejnil informační portál BuzzFeed. Trump ve středu na své straně Twitteru uvedl, že BuzzFeed zveřejnil nepotvrzené informace.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)