Svátek má: Alžběta

Zprávy

Velikost textu:

CNN: Trump dostal tlustý "bedekr" před cestou do Evropy

CNN: Trump dostal tlustý "bedekr" před cestou do Evropy

Americký prezident Donald Trump dostal tlustý soubor doporučení před cestou do Evropy, ale pro setkání s Vladimirem Putinem, je zde uvedeno jen pár stránek, uvedla CNN.

Donald Trump, americký prezident
7.červenec 2017 - 06:20

Podle televizní stanice CNN, před začátkem evropského turné Donald Trump dostal tlustou složku s doporučeními pro každé z devíti setkání se zahraničními představiteli. Zdroj CNN u v Bílém domě oznámil, že nadcházející rozhovor s Vladimírem Putinem je věnováno  jen několik stránek.

Zdroj CNN v Bílém domě vysvětlil, že materiály pro jednání s ruským prezidentem byly připraveny ve spěchu. Doporučení se skládají ze stručných vět. Cílem materiálu  je pomoci prezidentovi, na co se má zaměřit při osobním jednání.
 
Materiály  jsou připravené ministrem zahraničí Rexem Tillersonem, který zastává tvrdou protiruskou linii a  ministrem obrany James Mattisem.

Předpokládá se, že Trump obvykle naslouchá doporučením, které mu  tito lidé napíší. Nicméně, prezident je zcela nepředvídatelný člověk, takže je nemožné předpovědět, zda doporučení a informace  budou mít vliv na setkání s Putinem.

Zatím stále není jasné, jak dlouho to bude trvat jednání mezi oběma prezidenty, které by mělo začít v 16,45. Kreml mluví o hodině, ale Washington o půl hodině.

Dmitrij Peskov, tiskový mluvčí ruského prezidenta , uvedl, že první setkání Putina s Trumpem  pomůže vytvořit pracovní dialog mezi oběma vůdci.

NBC: Tillerson navrhl Rusku vytvoření bezletových zón v Sýrii. Je to past?


Prvního setkání ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Donalda Trumpa se zúčastní šest lidí včetně obou prezidentů.

Dále budou přítomni ministři zahraničí obou zemí, Sergej Lavrov a Rex Tillerson a dva tlumočníci.

 (rp,prvnizpravy.cz, rbk, nbc, foto:arch.)