Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.

Ilustrační foto
16. srpna 2018 - 04:20

Zároveň televize poznamenala, že v souvislosti s úspěchem setkání je Moskva zmatená, proč se tyto vztahy mezi oběma zeměmi nezlepšily.

Zvláště vysoce byla byla v Rusku hodnocena tisková konference po dvouhodinovém setkání prezidentů, které se konalo bez asistentů. V rámci 45minutové konference Trump vyjádřil svou nedůvěru ohledně zjištění amerických zpravodajců o ruském zásahu do prezidentských voleb v roce 2016.
 
Kromě toho, jak bylo uvedeno na webových stránkách kanálu, výsledek summitu, který se konal 16. července tohoto roku, celkově překonal očekávání Kremlu. Nicméně je Moskva zmatená, proč se vztahy mezi oběma zeměmi od té doby nezlepšily. Především nepochopení vyvolává zavedení nových amerických sankcí za údajnou otravu bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

 
Zároveň, podle zdrojů CNN, v Kremlu nevěnují pozornost skutečnosti, že tvorba americké zahraniční politiky závisí nejen na prezidentovi, ale také na Kongresu. Přičemž Trumpova komunikace s ruským protějškem v Helsinkách vyvolala vážnou nespokojenost v USA, a to i v řadách republikánské strany.
 
„Rusko udržuje naděje na budování konstruktivní vztah s Washingtonem ... Je nám líto, že se často nesetkáváme se spoluprací v této otázce,“ citovala CNN mluvčího prezidenta Dmitrije Peskova.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)