Svátek má: Matouš

Zprávy

Velikost textu:

Contra Magazin: Nikdo není větší pokrytec, než Američané!

Contra Magazin: Nikdo není větší pokrytec, než Američané!

Ve Spojených státech se neustále hovoří, že Rusko údajně ovlivnilo prezidentské volby v roce 2016, napsal Contra Magazin.

Ilustrační foto
1. listopadu 2017 - 10:15

Přičemž se Američané neustále a přímo vměšují do politických procesů v jiných zemích - a to ukazuje jejich pokrytectví, uvedl rozhořčeně autor Marco Maier.

Celé to divadlo v médiích o Ruskem zakoupené politické reklamě na Facebooku má pouze jeden účel - posílit „protiruskou hysterii“, uvedl Contra Magazin. Ačkoli se reklamě podařilo získat 126 milionů zobrazení, je pravděpodobné, že měla malý vliv, protože mnozí prostě přeskakují reklamy bez toho, že je otevřeli.


Současně, na rozdíl od Rusů, kteří možná trochu ovlivnili volby, Američané otevřeně zasahují do politických procesů v jiných zemích - zejména v Rusku. Například Boris Jelcin se stal prezidentem výhradně kvůli široké podpoře USA a za to, že prodával zemi zadarmo americkým finančním oligarchům. A v nadcházejících prezidentských volbách bude Bílý dům určitě podporovat „opoziční kandidáty".
 
Ačkoli „amerického agenta“ Alexeje Navalného, kterého západní média neustále označují za „kritika Kremlu“, nepřipustili k volbám (i když by s největší pravděpodobností získal pouze 3% nebo 4% hlasů), nyní do prezidentském závodu přichází „nezávislá kandidátka" Xenia Sobčaková. Maier předpokládá, že ji Spojené státy začnou podporovat.

 
Nikdo není větším pokrytcem, než američtí politici a „presstitutky" z médií, zdůraznil Maier. Zatímco USA hovoří jen o možnosti vměšování Ruska do volebách v USA, Bílý dům ovlivňuje volby a organizuje převraty v jiných zemích. Ale v současném kontextu informací to nehraje žádnou roli, poukazuje znechuceně autor.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)