Svátek má: Čeněk

Zprávy

Velikost textu:

Contra Magazin: To je už příprava Německa na válku s Ruskem!

Contra Magazin: To je už příprava Německa na válku s Ruskem!

Členové vládní koalice v Německu navrhli opětovné zavedení celkové branné povinnosti v zemi, napsal zneklidněně Contra Magazin.

Ilustrační foto
7. srpna 2018 - 04:20

Vezmeme-li v úvahu „masivní“ navýšení rozpočtu Bundeswehru a politické klima, ve kterém „se naprosto zoufale hledají důvody pro agresi proti Rusku“, pak to, co se děje v Německu je již možné považovat za přípravu na válku, konstatuje vydání.

Údajně kvůli k tomu, že se německý Bundeswehr potýkají s nedostatkem personálu, a v Německu dokonce chtějí udělit občanství cizincům výměnou za službu v armádě, členové vládní koalice již navrhli znovuzavedení branné povinnosti v zemi, upozornil Contra Magazin.

Výzvy politiků k obnovení zákona, který byl  v Německu zrušen v roce 2011, vyvolaly v zemi ohromné debaty. Ve skutečnosti znovuzavedení všeobecné branné povinnosti je možné pouze v případě mezinárodního napětí nebo nepřátelského útoku, o čemž lze tuto chvíli jen stěží hovořit, pokud ovšem nevezmeme v úvahu „neustálou agresi NATO proti Rusku“, uvedl autor materiálu.

A vezmeme-li v úvahu „masivní“ navýšení rozpočtu Bundeswehru a politické klima, ve kterém se „naprosto zoufale hledají důvody aktů agrese proti Ruské federaci“, pak to, co se děje v Německu „lze již považovat za přípravu k válce“, konstatoval novinář Contra Magazinu.


„Proto je nutné být ve střehu a všechny dostupné prostředky občanské společnosti prostředky použít k zabránění vtažení Německa do nové světové války, která bude ničivější než první dvě světové války dohromady, kdy kvůli jaderným zbraním bude v troskách nejen Evropa, ale celý svět," varuje ne bez příčin autor článku Contra-Magazinu.

Před tímto krokem varovaly i německé noviny Süddeutsche Zeitung

Ti, kteří vyžadují opětovné zavedení všeobecné vojenské služby v Německu, ztratili z dohledu hlavní důvody, které ve své době vedly k jejímu zrušení, zdůraznil Süddeutsche Zeitung.

Pro znovuzavedení všeobecné branné povinnosti není „základní důvod“ - a sice vnější hrozba, která by byla tak velká, že by odůvodňovala „takový zásah do chráněného práva na svobodu občanů“, upozornil deník.


„Ve staré Spolkové republice Německo byla nezbytná obecná vojenská povinnost, protože byla součástí tradičního zastrašování zemí Varšavské smlouvy. Naštěstí v současné době neexistuje žádná taková hrozba, navzdory napětí ve vztazích mezi Západem a Ruskem. Proto je návrat Německa k všeobecné vojenské službě naprosto neopodstatněný a jen to vede k zbytečnému rozpalování tohoto konfliktu," jsou přesvědčeny německé noviny.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, sueddeutsche.de, foto: arch.)