Svátek má: Helena

Zprávy

Velikost textu:

Contra Magazin: Ukrajina se vrhá do politického chaosu!

Contra Magazin: Ukrajina se vrhá do politického chaosu!

V předvečer voleb, Ukrajina zažívá hlubokou politickou krizi, píše Contra Magazin. V zemi především sílí radikálové, nespokojeni s politikou Kyjeva.

Ilustrační foto
13. března 2019 - 10:10

A mají šanci vyhrát v boji o moc, nicméně takový vývoj bude mít nepříznivý vliv na budoucnost země, je přesvědčen autor článku Marco Maier.

Ukrajinští nacionalisté se pokoušeli proniknout k prezidentovi Petrovi Porošenkovi během jeho projevu v Čerkasy, uvedl Contra Magazin. Došlo to i je krvavým střetům s policií.

Zástupci ukrajinských Nácionalistických sborů kritizují současnou vládu za korupci a nerozhodnost v boji proti milicím na východě Ukrajiny. Radikálové trvají na tvrdších opatřeních. Současně se často ozývají výzvy k „genocidě ruského obyvatelstva“.
 
Porošenko v zásadě chrání zájmy svého oligarchického prostředí a všechny tyto roky se snaží udržet moc s pochybnými kompromisy. Ale pv následujících prezidentských volbách nebude mít šanci na znovuzvolení, je přesvědčen autor článku.

 
Ukrajina se vrhá do politického chaosu. Otázkou je, jaké síly budou v budoucnu stát v čele země zničené kleptokraty. Před tím vládli oligarchové, kteří se  obohatili na úkor lidu. Současná „klika“ je přitom ještě tvrdší než předchozí.
 
V nynější době se zdá, že uprostřed zostření konfrontace mezi různými frakcemi, každodenními informacemi a politickou propagandou a probíhajícím konfliktem v Donbasu mohou převládnout radikální síly. „Takový vývoj nepříznivě ovlivní budoucnost země,“ dodal autor.

(kou, prvnizpravy.cz, contra-magazin.com, foto: arch.)