Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Další tanker s ruským plynem připluje do USA během února

Další tanker s ruským plynem připluje do USA během února

Cisternová loď přepravující ruský zemní plyn, která stojí před Boston Harbor několik dní, pravděpodobně přistane během víkendu, uvedla americká pobřežní stráž.

Ilustrační foto
28. ledna 2018 - 14:28

Zpoždění při přistání lodi v přístavu "není neobvyklé," řekl důstojník pobřežní stráže Pinneo. Kontroly mohou trvat až tři dny, v závislosti na domluvě pobřežní stráže s palubním týmem a konkrétních bezpečnostních problémech, které jsou řešeny.

Společnost Gaselys veze zkapalněný zemní plyn ze Sibiře podle údajů o sledování plavidel. Loď je připravená k přistání na dovozním terminálu společnosti Everett pro společnost  Engie SA, a bude první lodí s dodávkou LNG odjinud než z Trinidadu a Tobago za poslední tři roky.

Gaselys naložil náklad na britském terminálu na ostrově Grain, kde dříve jiný tanker vyložil ruský LNG. Začátkem ledna francouzská společnost Engie koupila tento plyn a poslala jej na východ do USA, píše Bloomberg.

Ruská média informovala o dodávce ruského plynu do USA!


Francouzský energetický gigant Engie koupil náklad na začátku ledna "kvůli vyšší poptávce po LNG, které je výsledkem extrémně chladného počasí v nové Anglii", informovala Carol Churchill, mluvčí společnosti Engie.

Provalys, druhý tanker převezme  ruský zemní plyn v Dunkerque ve Francii a může se dostat do USA zhruba do 15. února, podle společnosti Kpler SAS, společnosti pro sledování nákladu.

Společnost Engie nakoupila  tento náklad z Dunkerque před zimní sezonou, protože "očekávála, že poptávka po LNG bude větší. V době nákupu jsme věděli pouze, že náklad bude pocházet ze severozápadní Evropy a že LNG bude mít správnou kvalitou pro trh v Nové Anglii,“ dodala mluvčí společnosti Engie.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,bloomberg,foto:arch.)