Svátek má: Dana

Zprávy

Velikost textu:

Další Trumpův skvělý nápad - Brazílie členem NATO, pardon NSATO!

Další Trumpův skvělý nápad - Brazílie členem NATO, pardon NSATO!

Americký prezident Donald Trump řekl na setkání s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem, že by Brazílii umožnil získat status člena NATO, sdělily Euronews.

Přivede Jair Bolsonaro Brazílii do NATO?
20. března 2019 - 10:10

Americký vůdce zdůraznil, že Spojené státy vážně zvažují možnost dát Brazílii příležitost připojit se k alianci.

Předtím vešlo ve známost, že Brazílie umožní USA vypouštět satelity a rakety z kosmického centra Alcantara.

Oba prezidenti si od počátku notují, což posílilo zejména poté, co se Jair Bolsonar postavil na stranu americké snahy odstranit současného prezidenta Nicolase Madura a prosadit Juana Gaidóa do čela Venezuely.


Zatím reakce ostatních členů NATO není známa, respektive se v zaskočené alianci zdrželi komentářů, ale k věci se vyjádřili v Rusku.

Předseda Výboru pro informační politiku ruské Federální rady Alexej Puškovpředpokládá, že Trumpova myšlenka vyvolá „šok a úžas“ mezi evropskými spojenci Spojených států. Senátor také řekl, že americký vůdce je nepřestává omračovat svými nápady.

„Ale pak to nebude NATO, ale NSATO („North & South Treaty Organization“). A budou se muset zabývat „vývozem demokracie“ i do Latinské Amerikou. Ale mají na to sil?“ napsal na svém Twitteru se zjevnou ironií a narážkou na agresivní akce zemí "obranného paktu" NATO v Libyi, Afghánistánu, Iráku či Sýrii.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, twitter.com, foto: arch.)