Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Demonstranti v Kyjevě blokují už druhý týden centrum města

Demonstranti v Kyjevě blokují už druhý týden centrum města

Kyjevská radnice dostala stížnosti od občanů Kyjeva proti zablokování vozovky ulice Gruševského, kde mají demonstranti postavené stany.

Z protestů v Kyjevě
27. října 2017 - 07:20

Informaci potvrdil tajemník městské rady Vladimir Prokopiv na TV stanici 112, píše Ukrinform.

„S ohledem na protesty, chci poznamenat, že máme velký respekt k právu osob k provádění akcí, ale zeptejte se, zda organizátoři těchto akcií mají také úctu k zájmu obyvatel Kyjeva, kteří by se měli bezpečně pohybovat po městě, aby měli možnost rychle se pohybovat po kyjevských ulicích a silnicích.  Já jsem byl osobně na Gruševské a kvůli stanům na silnici se tam nedá jezdit a přitom jsou stany prázdné tato blokace  má zásadní dopad na dopravní infrastrukturu. Pohyb v centru města je nemožný a my jsme připraveni jednat s organizátory akce“, uvedl Prokopiv.

Poznamenal také, že městské úřady obdržely stížnosti od Kyjevčanů a již zaregistrovaly petice na internetových stránkách městské rady pro „odemknutí“ ulic.


Jak uvedl Ukrinform, protestní akce pokračuje od úterý 17. října. Účastníci akce nejprve žádali o přijetí zákonů ke zrušení parlamentní imunity, o protikorupčním soudu a o změně volební legislativy. 21. října byly požadavky demonstrantů dále rozšířeny požadavkem na zavedení zákona o obžalobě předsedy parlamentu. Účastníci shromáždění postavili stanové město, čímž zablokovali ulici Gruševského z ulice Lipskaja na ulici Sadovaja.

(rp,prvnizpravy.cz,Ukrinform,foto:arch.)