Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Die Welt: V SPD jsou podrážděni „tvrdým postojem" Maase vůči Rusku!

Die Welt: V SPD jsou podrážděni „tvrdým postojem" Maase vůči Rusku!

Několik členů vedení SPD kritizovalo svého kolegu spolustraníka, německého ministra zahraničních věcí Heiko Maase za „tvrdý postoj“ vůči Rusku, napsal Die Welt.

Heiko Maas, nový německý ministr zahraničí
24. dubna 2018 - 10:10

Straničtí kolegové nebyli spokojeni s reakcí šéfa německé diplomacie na otravu ve Salisbury a raketový uder západní koalice na Sýrii, poznamenaly noviny..

Na posledním zasedání předsednictva SPD ve Wiesbadenu, předsedové vlád spolkových zemích Dolní Sasko a Meklenbursko - Přední Pomořansko Stephan Weil a Manuela Schwesigová, jakož i místopředseda Ralph Stegnerpožadovali od hlavy německého ministerstva zahraničí projevit větší ochotu zapojit se do dialogu s Moskvou, napsal deník.

Sociálnědemokratické špičky poukázaly na tradici strany „ostpolitik“ (od Williho Brandta) a že strana vždy prosazovala určité „pochopení“ k Rusku a vysílala „signály porozumění“. A nyní tuto politiku Maas ohrožuje.

Die Welt: Nový německý ministr zahraničí se hned pustil do Moskvy!


Zejména Manuela Schwesigová a Stefan Weil vyjádřili svou nespokojenost s tím, že nová německá vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou prakticky neprojevuje zájem o navázání vztahů s Ruskou federací, uvedl Die Welt.

Kromě toho řada předních politiků ze Sociálně demokratické strany „rozzuřilo“ vyhnání ruských diplomatů a reakce ministra zahraničních věcí Heiko Maase na otravy dvojitého agenta Sergeje Skripala v britském Salisbury, zdůraznilo německé vydání.

Členové strany ostře kritizovali ministra zahraničí za to, že označil za „nezbytné a přiměřené“ raketové útoky západní koalice na Sýrii, napsal Die Welt. K této kritice se přidala i parlamentní frakce SPD v Bundestagu.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)