Svátek má: Romana

Zprávy

Velikost textu:

Dostal Benjamin Netanjahu v Moskvě co potřeboval?

Dostal Benjamin Netanjahu v Moskvě co potřeboval?

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil davoské ekonomické fórum, kde se setkal s Donaldem Trumpem, Netanjahu upozorňoval na íránské nebezpečí pro Izrael.

Benjamin Netanjahu a Vladimir Putin
31. ledna 2018 - 03:20

Donald Trump vjádřil pochopení pro obavy Izraele s tím, že rozumí izraelskému postoji, to znamená, že Izrael může z pohledu USA spustit vojenskou akci proti Sýrii, aby zastavil íránský vliv v Sýrii.

Netanjahu, ale musel také oznámit kroky Izraele Rusku, nejsilnější vojenské síle v Sýrii, proto aby nedošlo ke střetu ruských a izraelských vojáků, takže odletěl na návštěvu Moskvy. Netanjahua při jednání doprovázel Herzi Halevi, hlavní velitel vojenských obranných sil a velitel vojenské rozvědky a Putina doprovázel Sergej Šojgu, ministr obrany.

Je tedy zřejmé, že nešlo o návštěvu v rámci kultury nebo si vypít jenom kávu a podiskutovat o holokaustu, jde o válku.

Benjamin Netanjahu uvedl, že musí zkoordinovat způsob spolupráce mezi vojenskými složkami obou zemí, neboť „situace je kritická a nesmí dojít k vzájemné kolizi“.

Proč by se ale mohli izraelští vojáci  "srazit" s ruskými vojáky, pokud Izrael nebude chtít v Sýrii provést vojenskou akci?

Kromě toho, Netanjahu řekl, že tato setkání jsou také důležitá, aby obě strany mohly otevřeně přednést svá stanoviska.

„S ohledem na měnící se situaci, bude naše politika neměnná,“ řekl Netanjahu a dodal, že on představil Vladimiru Putinovi pozice Izraele „jasně a pravdivě, jak jen je to možné“.

Benjamin Netanjahu uvedl po setkání s Vladimirem Putinem, že jde o "konkrétní" věci a ne o "teoretické" věci.  Takže Izrael chce udělat něco konkrétního proti Sýrii.

Netanjahu také dodal, že on a Putin hovořili o různých "scénářích eskalace" v regionu a o tom, jak se s nimi vypořádat.

Situace se bude zhoršovat pouze v případě, kdyby izraelská armáda napadla Sýrii.

Podle Netanjaha situace na Středním východě stojí před rozhodnutím,  je zde možnost stabilizovat Sýrii a Libanon, ale  Írán se snaží o opak.

Ano, ano, "špatný" Írán je za všechno vinen. Iránští vojenští poradci a Hizballáh přitom výrazně přispěli k stabilizaci Sýrie tím, že bojovali a do značné míry porazili teroristy.


Ale také víme, co pro Izrael znamená "stabilizace" sousedních zemí, přesně naopak, jak to ukazuje historie.
Putin a Netanjahu se setkali předtím v Židovském muzeu a centru tolerance v Moskvě, kde se oba zúčastnili zahájení výstavy o holokaustu.

Vladimir Putin při té příležitosti řekl, že vzpomínka na holokaust „je varováním proti jakémukoli pokusu o myšlenku globální nadvlády, velikosti založené na rasismu, etnické či jiné nadřazenosti. Rusko odmítá kategoricky takové pokusy. "

Vzpomínal Putin na nacistickou minulost nebo to bylo ironické směrem k Izraeli a současnosti?

Pro většinu světa je rasistickým subjektem pravděpodobně sionista „stát pro Židy only“, kde původní palestinské obyvatelstvo byl vyloučeno, stejně jako nežidé, vegetují v koncentračním táboře za ostnatým drátem a zdí.

„Pokud se Írán sám v Sýrii nezastaví nebo nepřestane odpalovat rakety z Libanonu na Izrael, pak to zastaví Izrael,“ upozornil izraelský premiér.

Po rozhovoru s Putinem řekl Netanjahu izraelským novinářům, že diskuse probíhají už v "čase povodně".

"Řekl jsem Putinovi jasně, že Írán zastavíme, pokud se nezastaví sám,“ pokračoval Netanjahu.

Předseda vlády řekl, že také mluvil s Putinem o nebezpečí, že Írán vyrábí přesné rakety v Libanonu, což Izrael považuje za "vážnou hrozbu".

„I zde  musíme něco udělat, zatím jednáme,“ dodal Netanjahu.

Další velmi jasná indikace, že jde o nadcházející vojenskou akci proti Sýrii, možná proti Libanonu a proti Íránu.

A jestli s tím Putin souhlasil,  nevíme.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:kremlin.ru)