Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Důstojník US army dostal nabídku, aby se stal ministrem obrany Ukrajiny!

Důstojník US army dostal nabídku, aby se stal ministrem obrany Ukrajiny!

Během slyšení v Kongresu se vyskytla neuvěřitelná informace, která nejen svědčí o podlézavosti Ukrajiny vůči Spojeným státům, ale také o personální vyprahlosti a pochybné suverenitě této země.

Alexander Vindman, podplukovník americké armády
20. listopadu 2019 - 11:06

Podle podplukovníka americké armády byly návrhy předloženy během jeho cesty v rámci americké delegace na inauguraci Vladimira Zelenského.

Tuto pozici mu zvláště nabídl tehdejší tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Alexander Daniljuk, uvedla na svém Twitteru ABC News.

Pracovník Rady americké národní bezpečnosti, Američan ukrajinského původu, plukovník Alexandr Vindman, na kongresovém jednání v rámci impeachmentu Donalda Trumpa, uvedl, že ukrajinské úřady mu třikrát nabídly funkci ministra obrany.


Vindman byl součástí americké delegace, která byla přítomna při inauguraci Vladimira Zelenského. Na otázku kongresmanů, zda mu Alexander Daniljuk (který sloužil jako tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany) nabídl post ministra obrany Ukrajiny během jeho cesty na Zelenského inauguraci, odpověděl Vindman kladně.

Podplukovník uvedl, že mu bylo toto místo nabídnuto třikrát, ale pokaždé nabídku odmítl a informoval o tom své nadřízené. „Jsem Američan. Přišel jsem sem, když jsem byl ještě dítě, a tyto nabídky jsem okamžitě odmítl," řekl. „Bylo to všechno docela komické."

V úterý zahájil americký kongres otevřené slyšení v rámci vyšetřovacího řízení Donalda Trumpa. Důvodem byl Trumpův telefonní rozhovor s jeho ukrajinským protějškem Vladimirem Zelenským, který se konal 25. července. Demokraté v Kongresu USA tvrdí, že během rozhovoru Trump vyvíjel tlak na Zelenského pro své politické zájmy, zejména požádal o obnovení vyšetřování proti synovi Josepha Bidena.

Podplukovník Alexander Vindman je nyní ředitel pro evropské záležitosti Rady národní bezpečnosti (NSS) Spojených států. Narodil se v Kyjevě, ve věku tří let se přestěhoval se svou rodinou do Spojených států. Kromě angličtiny podle něj umí plynně ukrajinsky a rusky. Byl jedním z důstojníků NSS, kterým bylo dovoleno poslouchat "skandální" telefonní rozhovor mezi Trumpem a Zelenským.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: repro twitter abc)