Svátek má: Nina

Zprávy

Velikost textu:

DWN: Domácí neúspěchy tlačí Trumpa do války s Ruskem!

DWN: Domácí neúspěchy tlačí Trumpa do války s Ruskem!

Kvůli neúspěšné reformě zdravotnictví a nedostatečném pokroku v daňové reformě nemá Donald Trump co nabídnout Američanům, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Donald Trump, prezident USA
7.duben 2017 - 04:20

Vojenská operace v Sýrii by mu mohla pomoci uklidnit jeho oponenty, protože bude podporována všemi hlavními aktéry ve Washingtonu včetně médií. Ale tento vývoj povede k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a Ruskem, varuje vydání. Článek byl napsán ještě před útokem americké armády na syrskou vojenskou základnu 60 raketami Tomahawk, který nařídil Donald Trump, jako "adekvátní odpověď" za údajný útok syrského letectva chemickými zbraněmi v Idlíbu.

Je stále více známek toho, že USA a Rusku hrozí vojenskou střet v Sýrii, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Příčinou může být chemický útok, uvedl autor článku. Je již zřejmé, že v šéf Bílého domu radikálně změnil svůj postoj k Sýrii. A bez ohledu na důkazy, okamžitě obvinil syrského vůdce Bašára Asada ze „zločinu proti lidskosti“. Na druhé straně, stálá zástupkyně USA při OSN, Nikki Haleyová pohrozila odvetnými „jednostrannými opatřeními“ v souvislosti s akcemi režimu v Damašku.

V roce 2013, „v důsledku použití chemických zbraní Asada“ šly USA málem do války, připomínají noviny. Nicméně nyní, kvůli ruské účasti v konfliktu a skutečnosti, že Washington není zaměřen na změnu režimu v Sýrii, mají USA mnohem méně příležitostí k uskutečnění vojenského scénáře.

Kreml označil úvahy o útoku Západu na syrskou armádu "apokalyptickými"

Ale na Trumpa vzrůstá velmi silný tlak, pokračuje publikace. Republikánští senátoři John McCaino a Lindsey Graham trvají na válce s Ruskem.V průběhu minulého týdne se šéf Bílého domu setkal s vůdci Saúdské Arábie, Egypta, Jordánska a Izraele. Na všech se jednalo o vytvoření vojenského spojenectví proti Íránu. Kvůli neúspěšné reformě zdravotnictví a nedostatečnému pokroku v daňové reformě, nemá Trump co nabídnout Američanům. Vojenská operace mu může pomoci uklidnit své oponenty, poukazuje autor. Ve skutečnosti válku proti Rusku a / nebo Íránu, podporují všichni hlavní aktéři ve Washingtonu, stejně jako média, která předtím nového prezidenta pouze kritizovala.

Je možné, že síly podporující různé povstalecké skupiny v Sýrii, mohou na poslední pokus donutit prezidenta Spojených států k vojenské invazi, uvedla publikace. To ale, vzhledem k reálné situaci na bojišti, povede k přímé vojenské konfrontaci mezi USA a Ruskem. Pokud se tak stane, pak se za Washingtonu postaví Mezinárodní protiteroristická koalice. Rusko pravděpodobně podpoří Írán. Jaká bude pozice Číny není známo. Zatím Peking poskytoval Rusku podporu, ale ne vojenskou, poznamenal autor.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschft-nachrichten.de, foto: arch.)