Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

DWN: Německo zaplatí za nové americké sankce proti Rusku!

DWN: Německo zaplatí za nové americké sankce proti Rusku!

Kvůli novým americkým sankcím proti Rusku utrpí německá ekonomika vážné ztráty, sdělil deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Ilustrační foto
17. dubna 2018 - 11:05

Podle odborníků zrušení nových obchodů bude stát německé podniky v krátkodobém horizontu několik stovek milionů eur, a v dlouhodobém horizontu budou ohroženy projekty v hodnotě několika miliard eur, poznamenaly noviny.

Kvůli novým americkým sankcím proti Rusku utrpí německá ekonomika „vážné ztráty". K tomuto  závěru dospěli odborníci z rusko-německé komory zahraničního obchodu (AHK), uvedl Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Podle vyhodnocení AHK jen odmítnutí nových obchodů bude stát německou ekonomiku v krátkodobém horizontu několik stovek milionů eur, a v dlouhodobém horizontu budou ohroženy projekty v hodnotě několika miliard eur.

DWN: Němci označili „hlavního viníka" konfliktu mezi Ruskem a Západem

„Pokud se bude činnost německých a amerických společností v Rusku dále komplikovat, tak asijské společnosti, zejména čínské, budopu postupně zaplňovat volné místo. Není jasné, jak by užší spolupráce „ruského medvěda“ a „čínského draka“ měla v dlouhodobém horizontu sloužit zájmům Západu,“ uvedl předseda rusko-německé obchodní komory Matthias Schepp.

Deutsche Wirtschafts Nachrichten připomíná, že v posledním seznamu amerických sankcí figurují ruské společnosti a jejich zástupci, se kterými německé firmy úzce spolupracovaly: mezi nimi, jako automobilka GAZ, výrobce hliníku Rusal, „Gazprom“ a „Renova“.

V uplynulých letech podle německého VTP německé společnosti aktivně investovaly do ekonomiky Ruské federace, a to díky zlepšení investičních podmínek a navzdory sankcím, zdůraznila publikace.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)