Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

DWN: V Evropě vládne diktatura maskovaná demokracií!

DWN: V Evropě vládne diktatura maskovaná demokracií!

Příchozí obecná pravidla EU o ochraně údajů umožní státních orgánům a tajným službám „vymačkat“ informace z počítačů evropských občanů pomoci „státních trojských koní“, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Ilustrační foto
7. května 2018 - 11:05

Podle publikace předpisy demonstrují „diktaturu byrokracie“, v níž se Evropská unie nachází již několik let, a která se „maskuje“ údanou demokracií.

V EU vstoupí 25. května v platnost obecná pravidla o ochraně osobních údajů, „absurdní předpisy“, které vyvolaly „odpor“ těch, kteří si je přečetli, uvedl rozhořčeně Ronald Baratson, autor článku pro Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Nicméně i přes veškerou nespokojenost se občané EU snaží přizpůsobit se „sporným ustanovením“. „Je zřejmé, že se politikům v Bruselu a ve Štrasburku  podařilo důkladně poškodit chápání právního státu v Evropě,“ zdůraznil novinář.

Po přijetí Lisabonské smlouvy v roce 2009 se situace s právními základy v Evropě značně zhoršila. Vlády členských států EU působí jako zákonodárci v rámci celé Evropě. To vedlo k tomu, že v současné době se Evropský parlament a Rada Evropy, včetně vlád, mohou navzájem blokovat. Rovněž je velká moc Evropské komise, takže mluvíme o utajené „triádě" rozhodování.

Diktatura eurošmejdů
Guardian: Skutečným nepřítelem Velké Británie není Rusko, ale Brusel!
Nadšení východní Evropy z EU nahradily zklamání, strach a únava"!

Po roce 2009 se také zhoršuje trend, který ještě více zpochybňují základy demokracie a přitom to nevyvolává pobouření občanů. Parlament jednoduše přijme základní principy a deleguje Komisi formulaci rozhodnutí, která je následně mění. Tudíž je Evropská komise tedy tím pravým zákonodárcem EU! Evropský parlament prakticky nezasahuje. Evropská komise využívá tuto situaci a vytváří jeden za druhým dozorovací orgány, které mají velké pravomoci. Působí jako zákonodárný orgán a ukládá pokuty za nedodržování předpisů. A obrana proti tomu je slabá.
 
Aby tuto praxi maskoval, vyzývá Brusel občany, aby vyjádřili své postoje. Tyto názory jsou zvažovány pouze okrajově, ale vytvářejí dojem demokratického procesu. Navíc většina lidí bere v úvahu nová pravidla až tehdy, když jsou již zavedena a tedy pozdě. Takovým způsobem se skrývá  „diktatura byrokracie", poukázal Baratson.
 
Podle předpisů o ochraně dat většina programů poskytuje poskytovatelům přístup k datům a tyto mezery mohou být využity i hackery. Ale státní úřady, ministerstva, policie, justice a tajné služby tyto mezery samy využívají. Přitom občané mají právo na utajení svých osobních údajů. Nesmějí být předávány třetím stranám, technická zařízení musí zajistit ochranu, o hackerských útocích musí být informováni ti, kterých se to týká.

V mnoha zemích ale už fungují zákony, které umožňují použití programů se státními viry, takzvané „státní trojské koně“, které čerpají informace z počítačů občanů, dodal rozlobeně autor Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)