Svátek má: Jitka

Zprávy

Velikost textu:

Euronews: Bělehrad varuje před humanitární katastrofou v Kosovu!

Euronews: Bělehrad varuje před humanitární katastrofou v Kosovu!

Srbští podnikatelé uzavřeli obchody, lékárny a pekárny na severu Kosova a protestovali proti 100% clu uvaleném Prištinou na zboží ze Srbska a Bosny a Hercegoviny.

Ilustrační foto
3. července 2019 - 11:04

Na znamení solidarity přestaly fungovat opravny automobilů, salóny krásy a restaurace. Bělehrad varuje před humanitární katastrofou kvůli nedostatku výrobků, ale režim v Prištině odmítá zrušit cla, uvedla zpráva Euronews.

Prázdné ulice kam chodili kupující, nápisy „zavřeno“ na výkladních skříních ... Na severu Kosova uzavřeli srbští podnikatelé své prodejny, aby protestovali proti zavedení cel Prištinou ve výši 100% za zboží ze Srbska a Bosny a Hercegoviny.

V regionu nepracují supermarkety, lékárny ani pekárny. Dveře autoservisů, kosmetických salonů a restaurací jsou zavřené. Akce probíhala v solidaritě s majiteli obchodů s potravinami, kteří to prožívají nejhůře.


Radoš Petrović, vedoucí sdružení podnikatelů: „Tato cla zasahují do běžného provozu našich podniků. Požadujeme je co nejdříve zrušit.“

V regionu je nedostatek mléčných výrobků. Mouka, cukr, rostlinný olej mizí z polic. S nedostatkem pečiva se mohou brzy setkat s nemocnice, školky, vzdělávací instituce.

Bělehrad varuje před humanitární katastrofou. Priština odmítá zrušit cla, a dobrodružný režim slibuje, že prý poskytne obyvatelstvu vše potřebné.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, foto: repro video euronews)