Svátek má: Jana

Zprávy

Velikost textu:

Euronews: Kvůli nízkým příjmům miliony Evropanů trpí zimou!

Euronews: Kvůli nízkým příjmům miliony Evropanů trpí zimou!

Podle statistik žije asi 26 milionů Evropanů v nedostatku energií a v zimě nemohou dostatečně vytápět své domy. Nejvíce trpí chladem ve svých bytech obyvatelé Bulharska, Maďarska, Slovenska a Lotyšska.

Ilustrační foto
23. února 2019 - 10:10

Současně v létě v Portugalsku, Itálii a Španělsku se mnozí kvůli nedostatku finančních prostředků nemohou skrýt před vyčerpávajícím vedrem, uvedl Euronews.

26 milionů Evropanů není schopno udržovat v zimě dostatečné množství tepla ve svých domovech. To dokládá studie o energetickém deficitu OpenExp. Důvodem jsou nízké příjmy a špatné podmínky bydlení, jako je vlhkost nebo špatná tepelná izolace.

Problém s nedostatkem tepla je obzvláště akutní v zemích jihovýchodní Evropy. Podle studie nejvíce trpí zimou ve svých domcích a bytech Bulharsko. Pak následuje Maďarsko, Slovensko a Lotyšsko.


Nejmenší problém s nedostatkem energie se vyskytuje ve skandinávských zemích: Švédsku, Finsku a Dánsku. Německo a Francie sdílejí 9. a 10. místo.
 
Studie také uvádí, že ne všichni Evropané mohou v létě udržovat chladivou teplotu v jejich bydlení. Nejnižší skóre tohoto ukazatele je v Portugalsku, Itálii a Španělsku.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, foto: arch.)