Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Exporadci Petra Porošenka hrozí v Gruzii až 11 let vězení

Exporadci Petra Porošenka hrozí v Gruzii až 11 let vězení

Proti bývalému gruzínskému prezidentu, oděskému exgubernátoru a exporadci Petra Porošenka, Michailu Saakašvilim jsou v Gruzii vedena čtyři trestní oznámení.  

Michail Saakašvili
8.srpen 2017 - 06:20

Michailu Saakašvilimu hrozí v Gruzii až 11 let vězení uvedla  Natia Songulashviliová, tisková mluvčí Městského soudu v Tbilisi, v rozhovoru pro Observator. V současné době jsou vedena  čtyři trestní řízení proti bývalému gruzínskému prezidentovi, dodala  Natia Songulashviliová.

Saakašvili je obviněn ze zabití pracovníka banky Sandro Girgvilianiho, zpronevěru veřejných prostředků pro osobní potřebu ve velkém měřítku, za napadení gruzínského poslance Valery Gelašviliho, a zatčení kritiků Saakašviliho televizní společnosti „Imedi“ a podnikatele Badri Patarkatsišviliho, upřesnil prokurátor.


V případě, že bývalý prezident bude shledán vinným ve všech čtyřech případech, tak mu hrozí jenom jeden trest.

„Nejtěžší trest absorbuje zbývající tresty. Dříve mohl člověk dostat 30, 40 let vězení nebo trest doživotí. Po liberalizaci soudnictví se už tresty nyní nesčítají,“ dodal prokurátor.

Saakašvili byl zbaven ukrajinského občanství z důvodu nepravdivě vyplněného formuláře, protože zamlčel, že je v Gruzii trestně stíhán, vysvětlily ukrajinské úřady.

K tomu na Facebooku napsal Saakašvili,  že dokument, na jehož základě byl zbaven ukrajinského občanství, byl zmanipulovaný.

Saakašvili: Na dotazníku pro ukrajinské občanství není můj podpis!

„Já mohu zodpovědně potvrdit, že to není můj podpis a ani mnou vyplněný formulář žádosti,“ napsal na Facebooku.

(rp,prvnizpravy.cz,dw,foto:arch.)