Svátek má: Vlastimil

Zprávy

Velikost textu:

FAZ: USA si obvinění proti společnosti Kaspersky vycucaly z prstu!

FAZ: USA si obvinění proti společnosti Kaspersky vycucaly z prstu!

Odmítnutí orgánů USA používat antivirový software společnosti Laboratoř Kaspersky je ochranou vycucanou ze prstu, tvrdí Karsten Knop v komentáři pro Frankfurter Allgemeine.

Ilustrační foto
16.září 2017 - 10:15

USA ospravedlňují své rozhodnutí hrozbou kybernetických útoků a úniku dat v důsledku používání produktů ruské společnosti, ale neexistují žádné důkazy a veškerá obvinění jsou vycucána z prstu, tvrdí německé noviny.

Ministerstvo obrany USA nařídilo všem vládním agenturám, aby opustily antivirový software ruské společnosti Laboratoř Kaspersky, napsal německý deník Frankfurter Allgemeine. Podle autora článku Karstena Knopa se jedná o „čistý protekcionismus".


Ministerstvo obrany USA nařídilo všem federálním institucím, aby do 90 dnů odstranily software ruské společnosti týkající se počítačové bezpečnosti. Oficiální důvod: Nainstalované antivirové programy společnosti Kaspersky Lab údajně otevřely přístup k důvěrným informacím, které mohou být použity ke škodlivým počítačovým útokům. Krátce před tím hlavní americký prodejce, ze stejného důvodu, stáhl příslušný software z prodeje, poznamenal autor.

Ruská společnost a její zakladatel mohou být obviňováni z čehokoliv, uvedl Karsten Knoop. Pouze „s důkazy to bude těžší" - stejně jako v případě čínského technického koncernu Huawei. Jinými slovy, dokud není prokázán opak, jsou všechna obvinění „vycucány z prstu", vysvětluje autor.

Ale s Ruskem není ve Washingtonu zvlášť dobře zacházeno z politických důvodů, připomíná. Navíc, v oblasti softwaru souvisejícího s bezpečností nejsou USA tak dobré, jako v jiných oblastech výpočetní techniky, je přesvědčen německý novinář. Takže podle něj je celá situace zcela jasná z hlediska průmyslové politiky.


„S veškerou láskou ke Spojeným státům, pokud někdo podniká v zemi, musí držet oči otevřené," zdůrazňuje autor Frankfurter Allgemeine. „A proto je dohoda o volném obchodu se stabilními svobodami a pravidly opravdu dobrá."

(kou, prvnizpravy.cz, faz.net, foto: arch.)