Svátek má: Nina

Zprávy

Velikost textu:

Fillon předpověděl Francii ekonomické zhroucení Řecka!

Fillon předpověděl Francii ekonomické zhroucení Řecka!

Kandidát na post prezidenta ve Francii, bývalý francouzský premiér François Fillon předpovídá Francii osud Řecka kvůli mizernému stavu ekonomiky.

François Fillon, kandidát na prezidenta Francie
2.duben 2017 - 10:10

„Jsme bankrotující země s dluhem 2,2 bilionu eur, což znamená 30 tisíc eur na každého Francouze,“ řekl Fillon během své návštěvy na Korsiku. Poznamenal, že by Francie by mohla čelit osudu Španělska, Itálie, Portugalska a dokonce i Řecka, uvedla RIA Novosti s odkazem na agenturu Reuters.

Podle Fillona, tento dluh nutí Francii „každý den jít za miliardami eur na mezinárodní trzhy a pokleknout před těmi, které François  Hollande považuje za nepřátele“.

Jak agentura připomněla, téma francouzského úpadku Fillon vznesl již v roce 2007 během návštěvy na Korsice ještě v pozici předsedy vlády.

Bouře ve Francii: Slzný plyn proti vůli lidu, odmítající „zotročení“!

O tom, že Francie na to není ekonomicky dobře svědčí, že loni probíhaly v zemi galského kohouta sociální bouře a protesty. Vláda socialisty Hollanda se na to špatnou hospodářskou situaci pokoušela reagovat pokoutně (obejitím parlamentu) prosadit drakonické změny zákoníku práce.

Důsledkem je, že Hollande zklamal veškeré naděje, jeho popularita klesla na bod mrazu, a tudíž ztratil šanci znovu kandidovat. Poškodilo to rovněž Socialistickou stranu.

Francouzské prezidentské volby se budou konat ve dvou kolech 23. dubna a 7. května.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)