Svátek má: Zdeněk

Zprávy

Velikost textu:

Forbes: Američané označili nepřítele číslo jedna - a není to Rusko!

Forbes: Američané označili nepřítele číslo jedna - a není to Rusko!

Za hlavního nepřítele Američané považují Severní Koreu ukázaly výsledky průzkumu YouGov. Podle Forbesu si tuto variantu vybralo 57% respondentů.

Kim Čong-un, vůdce Severní Koreje
18.únor 2017 - 20:00

Ruska hrozba a nepřítel číslo jedna byl označen pouze 22% Američany.

Podle výsledků několika průzkumů bylo zjištěno, že hlavní hrozbou pro zemi (stejně jako největší nepřítel) Američané považují Islámský stát, uvedl Forbes.
 
Vzestup nestátních subjektů, jako je Al-Káida a IS, odsunuly tradiční nepřátele Ameriky z prvních míst v žebříčku, ale hrozba jejích starých protivníků, jako je Rusko a Severní Korea v posledních letech značně vzrostla, poznamenaly noviny.

Američané: USA jsou nejsilnější, ale staly se méně respektované 


Podle průzkumu YouGov, na prvním místě (57%) mezi zeměmi - nepřáteli Ameriky - je Severní Korea, která potvrdila svoji nepředvídatelnost nedávným odpálením balistické střely. Nicméně, uvedl Forbes, je překvapivá přítomnost mezi velkými americkými nepřáteli z jiných zemí - Iráku a Afghánistánu, které úřady považují za hlavní spojence Washingtonu v boji proti islámským extremistům.
 
41% Američanů považuje za nepřítele Írán, a to i přes  jadernou dohodu s Teheránem. Rusko označilo za nepřítele Ameriky 22% respondentů.

(kou, prvnizpravy.cz, forbes.com, foto: arch.)