Svátek má: Emanuel

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: De Niro odhalil americké „dočasné šílenství"!

Fox News: De Niro odhalil americké „dočasné šílenství"!

Slavný americký herec Robert De Niro věří, že jeho země trpí „dočasnou šíleností" a pečlivě ignoruje problém globálního oteplování a změny klimatu.

Robert de Niro, americký herec
13. února 2018 - 10:10

Američané však prý stále mají šanci „vyléčit" USA, a proto je třeba se zbavit „nebezpečného vůdce" Donalda Trumpa.

Hollywoodský herec Robert De Niro kritizoval americké úřady za její postoj k problému změny klimatu a globálního oteplování, uvedly Fox News.

Během svého projevu na Světovém vládním summitu (World Government Summit) v Dubaji De Niro připomenul jak vedoucí Agentury pro ochranu životního prostředí USA (EPA) Scott Pruitt řekl, že emise oxidu uhličitého pravděpodobně nejsou příčinou globálního oteplování, a změny klimatu mohou být přínosem pro lidstvo. Šéf EPA Pruitt dohlížel na zrušení nebo zpoždění desítek ekologických pravidel, včetně plánu čisté energie Obamova administrativy, která se snažila omezit emise skleníkových plynů z uhelných elektráren. Trump několikrát zpochybnil vědu o klimatických změnách.

Německý ministr zahraničí: USA ztratily svůj status světového lídra!
 
Ovšem národní bezpečnostní experti v Americe a na celém světě varovali, že změna klimatu bude jedním z největších humanitárních problémů, kterým čelí náš druh - protože miliony lidí budou nuceny se přizpůsobit nebo migrovat kvůli zvýšení hladině močí nebo častým katastrofám v teplém světě.

„Mluvím o mé vlastní zemi, o Spojených státech amerických. Nechceme říkat, že jsme „zaostalá" země, tak řekněme, že trpíme dočasnou šíleností," cituje herce televizní kanál.


Nicméně, podle De Nira, který dříve označil současného prezidenta země Donalda Trumpa slovy „zasraný idiot“, mají Spojené státy šanci se „vzpamatovat“ z nemoci, pokud budou lidé hlasovat proti „nebezpečnému vůdci“.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: youtube)