Svátek má: Sandra

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Nelegální migranti stojí USA 116 miliard dolarů ročně

Fox News: Nelegální migranti stojí USA 116 miliard dolarů ročně

Nelegální přistěhovalci stojí 116 miliard dolarů ročně, a to především proto, že platí malé daně a jsou velmi aktivní při využívání sociálních dávek, jako jsou například stravenky a bezplatná lékařská pomoc, uvedla Kristina Tate.

Kristina Tate z The Hill
26. dubna 2019 - 07:20

To, vše zvyšuje ekonomickou zátěž obyčejných Američanů, kteří v některých státech již trpí zvýšením daní ze strany liberálů, pokračovala pro Fox News Kristina Tate z The Hill.

„Především, chci říci, že jsem libertariánka, takže chci, aby do naší země přišlo více migrantů. Nemůžeme si však dovolit, aby do naší země přišly miliony lidí a staly se zátěží pro americké daňové poplatníky.
 
Nelegální migrace vyvíjí obrovský tlak na federální rozpočet a státní rozpočty. Suma 116 miliard se objevila odečtením celkových daňových příjmů nelegálních migrantů (asi 19 miliard) od celkového ekonomického efektu nelegální migrace. Nelegální přistěhovalci se podílejí na čisté spotřebě služeb financovaných daňovými poplatníky, i když tyto daně platí jen relativně malá část z nich, takže tyto údaje dokonce ani přibližně nevyrovnají zátěž, kterou daňoví poplatníci nesou,“ vysvětlila Kristina Tate a dodala, “mluvíme o nelegálních přistěhovalcích, kteří stojí 116 miliard dolarů ročně. Legální migranti zároveň stojí až milion ročně. Ale myslím, že nepřinášejí zemi čistý zisk.“
 
„Pokud se podíváte na domácnosti, kde jsou ne-občané, uvidíte, že mají sociální výhody mnohem vyšší než občané. Téměř polovina ne-občanů využívá program bezplatné lékařské péče pro chudé, zatímco u občanů je toto číslo 23%. Kromě toho téměř polovina ne-občanů používá stravenky. Jak řekl velký Milton Friedman, * svobodné přistěhovalectví a sociálně orientovaný stát nesedí dohromady. Libertariáni by řekli, že problém není v otevřených hranicích, ale v nejvíce sociálně-orientovaném státě, a navrhl by zeď kolem takového státu,“ pokračovala Kristina Tate.
 


Proč se vylidňuje New York a další velká města?

„New York je nejdražší město v zemi. Jeho obyvatelé platí až polovinu svých platů ve formě federálních a místních daní a daní běžných ve spotřebitelské praxi. V důsledku toho se tato zátěž stává tak velkou, že lidé a korporace „utíkají odsud“. To je přesně to, co se děje: většina z těchto lidí má střední nebo vysokou úroveň příjmů, a samozřejmě, že lví podíl těchto lidí se přesouvá do států s příznivým daňovým klimatem, jako je Florida,“ odpověděla Kristina Tate na otázku proč se vystěhovávají lidé z New Yorku.
 
„Vystěhovalectví už je tak vysoké, že v tomto roce guvernér New Yorku Andrew Cuomo oznámil neočekávaný rozpočtový deficit ve výši 2,3 miliardy dolarů. Takže tento problém, soudě podle všech, se ještě zhorší. Kromě toho se to děje nejen v New Yorku, ale i ve státech s převahou demokratů.
 
Liberální místní orgány na to reagovaly jednoduše zvýšením daní a poplatků, spíše než snížením daňového zatížení. To je šílené.
 
A například New Jersey zavádí nové daně a poplatky za vše, na co si vzpomenete. Oni prostě vyhánějí lidi z města, pokud chcete znát můj názor,“ končí rozhovor Kristina Tate.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)