Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Francie vyhrožuje novými údery na Sýrii! Na obzoru nová provokace?

Francie vyhrožuje novými údery na Sýrii! Na obzoru nová provokace?

Francouzská ministryně obrany Florance Parleyová nevylučuje, že by Sýrie mohla čelit novým úderům v případě použití chemických zbraní.

Ilustrační foto
8. května 2018 - 11:05

Nabízí se tak otázka, zda se v Sýrii nepřipravuje další provokace s „chemickým útokem“.

Ve vysílání radia RTL ministryně zdůraznila, že chemické zbraně by neměly být používány a je nutné proti nim bojovat. Podle jejího názoru cílem útoků na Sýrii 14. dubna bylo zabránit opakování chemických útoků Damašku. „Pokud se to stane znovu, můžeme znovu rozhodnout o nových úderech," řekla Parleyová.

Přitom dříve francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian uvedl, že nebude existovat druhá fáze útoků proti Sýrii a zdůraznil, že cíle bylo dosaženo. Přičemž Le Drian poznamenal, že pokud bude „červená čára" překročena, je možná nová intervence.

Truthdig: „Chemický útok" Damašku je další propaganda západních médií!

Západ obvinil Damašek z „chemického útoku“ v syrském městě Dúma ve Východní Ghútě. Moskva odmítla informace o chlórové bombě údajně propuštěné syrskou armádoua obvinila Záápad, že cílem "chemické provokace“ byla ochrana teroristů a ospravedlnění možných vnějších útoků na na Sýrii. Je přitom zajímavé, že ruské ministerstvo obrany varovalo několik dní předtím před připravovanou provokací s chemickými zbraněmi.

Spojené státy, Británie a Francie ráno 14. dubna zasáhly raketovými útoky syrské vládní objekty, které se podle nich využívají k výrobě chemických zbraní. přičemž jedinými důkazy "chemického útoky" byly internetové fotografie a videa obskurní organizace "Bílých přileb", které jsou financovány především Londýnem a Washingtonem, a které prokazatelně spolupracují s islamistickými teroristy v Sýrii. Ruský prezident Vladimir Putin popsal útoky jako akt agrese proti svrchovanému státu, a to i přesto, že ani ruští vojenští odborníci ani místní obyvatelé chemický útok, který se stal záminkou pro údery, nepotvrdili. Podle inspektorů OPCW, kteří místa údajného chemického útoku v Dúmě prozkoumali a shromáždili příslušné vzorky, bude konečné vyhodnocení trvat asi tři týdny.

(kou, prvnizpravy.cz, rtl.fr, foto: arch.)